جهان ورزش (وزنه برداری) دوشنبه از ساعت 9:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (وزنه برداري)

نصیرشلال: در جام جهانی تایلند با اشتباه داوری حركت صحیح دو ضرب مصطفی جوادی رد شد

سرمربی تیم ملی وزنه برداری در گفت‌وگو با برنامه جهان ورزش از عملكرد تیم ملی وزنه برداری در مسابقات جام جهانی تایلند سخن گفت.

1403/01/27
12:00

نواب نصیرشلال سرمربی تیم ملی وزنه برداری در گفت‌وگو با برنامه جهان ورزش بیان كرد: در مسابقات جام جهانی تایلند، میر مصطفی جوادی و علی داوودی با برنامه‌ریزی‌هایی كه شده بود توانستند سهمیه المپیك خود را قطعی كنند.

وی ادامه داد: در مورد مصطفی جوادی با توجه به اینكه 4 ماه تا المپیك فرصت داریم و شرایط ركوردی و رنكینگ او در فدراسیون جهانی خوب بود و با توجه به اینكه مدتی از صحنه دور بود، صلاح دیده شد كه یك حركت را بزند و برنامه سنگینی برای او نداشتیم. با توجه به شرایط مسابقه و هدف ما كه زدن یك حركت روی تخته و دیدن صحنه با یك وزنه نرمال بود و اینكه سهمیه او قطعی شده بود نخواستیم فشار زیادی بر روی او وارد كنیم. مصطفی جوادی مصدومیت خیلی شدیدی ندارد. از قبل هم كمی آسیب دیدگی و گرفتگی عضلانی داشت كه حدوداً 20 روز طول می‌كشد تا از آن گذر كند.

وی افزود: اشتباه داوری حركت دو ضرب او را كه به درستی انجام شده بود، رد كرد، اما چون برای ما خیلی فرقی نداشت و به چیزی كه دنبالش بودیم رسیده بودیم اعتراض نكردیم.

نصیرشلال در مورد رضا دهدار گفت: درست است كه رضا دهدار در ریاض وزنه 213 را زده بود و در تمرین‌ها هم وزنه 220 را زده بود. ولی این موضوع همیشگی و هر روز نبود با توجه به اینكه حركت اول خیلی مهم است و باعث اعتماد به نفس می‌شود، حركت اول او را نسبتا سنگین و نرمال در نظر گرفتیم كه بدون استرس ادامه دهد و گفتیم كه برای حركت‌های بعدی فرصت جبران هست. استرس، جو مسابقه باعث شد كه به هدفی كه داشت، نرسد هرچند كه رضا دهدار شانس سوم و چهارم ما بود.

سرمربی تیم ملی وزنه برداری در مورد علی داوودی كه در سنگین سهمیه المپیك را هم گرفت اظهار كرد: علی داوودی ركورد جدیدی را ثبت كرد و فاصله زیادی با رقیب‌هایش ندارد. برنامه ما این است كه در این فرصت باقیمانده تا المپیك افزایش ركورد داشته باشد و فاصله‌اش را با رقیبهایش كمتر كند.

نصیر شلال در آخر گفت: تیم ملی وزنه برداری از شنبه اول اردیبهشت ماه وارد اردو می‌شود. بعد از المپیك دو مسابقه مهم داریم كه امیدوارم تیم ملی كه 90 درصد آن تغییر كرده است نماینده خوبی برای كشورمان باشد.

برنامه جهان ورزش وزنه برداری دوشنبه‌ها ساعت 9 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز به تهیه كنندگی محسن افضلی، گویندگی مجید مرادی و كارشناسی محمدرضا منصوریان تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران (وزنه برداری)