جهان ورزش (وزنه برداری) دوشنبه از ساعت 9:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (وزنه برداري)

انوشیروانی اعلام كرد؛ از وارد كردن تجهیزات سخت‌افزاری و اختصاص 9 میلیارد به استان‌ها تا اعزام‌های خارجی وزنه‌برداران

رئیس فدراسیون وزنه برداری با حضور در برنامه جهان ورزش از عملكرد یك ساله این فدراسیون سخن گفت.

1402/12/21
12:08

سجاد انوشیروانی رئیس فدراسیون وزنه‌برداری با حضور در برنامه جهان ورزش در مورد عملكرد یك ساله این فدراسیون اظهار كرد: یك چشم انداز سه ساله برای احیای وزنه برداری در نظر داریم و در همین برنامه قول‌هایی داده شد كه بتوانیم چند هدف بزرگ را پیگیری كنیم. یكی از آنها ساماندهی تیم‌های ملی بود كه تا به امروز با در همه رده‌های سنی انجام شده و همچنین اردوها برگزار شده است. مورد بعدی بازسازی كمپ تیم‌های ملی بود كه بچه‌ها الان در كمپ تمرین می‌كنند و خانم‌ها هم از امروز قرار است در این كمپ حضور پیدا كنند.

وی ادامه داد: موضوع بعدی ساماندهی رویدادهای داخلی بود كه به ترتیب و بدون تاخیر طبق جدول مسابقات انجام شد. یكی از موضوعات مهم موضوع سخت‌افزار بود كه با برنامه‌ریزی كه انجام شده و اعتباری كه تخصیص داده شده است و منتظر پرداخت آن هستیم تا آخر فروردین حجم زیادی از تجهیزات سخت‌افزاری وارد كشور خواهد شد، كه كمك ویژه‌ای به استان‌ها می‌شود كه از لحاظ زیرساخت و سخت افزاری تكان جدی بخورند. در 11 سال استان سالن اضافه شد و درآمدزایی در فدراسیون از مرز 22 میلیارد عبور كرده است. در ساماندهی هیئت‌ها، برگزاری انتخابات و برگزاری مجامع سالیانه بابرنامه و موفق بودیم.

انوشیروانی افزود: آموزش وزنه برداری انسجام خوبی گرفته و بعد از سال‌ها به منظم‌ترین شكل برای داورها و مربیان انجام شده است.

رئیس فدراسیون وزنه‌برداری در مورد المپیك افزود: برای المپیك بهترین نفرات كه شانس دارند را اعزام می‌كنیم كه در حال حاضر 4 نفر گزینه نهایی سهمیه ما هستند كه انتخاب‌های خوبی هستند. فدراسیون با حاشیه كمتر و توجه و دقت به اهداف در حال انجام كارها است و فدراسیون پویایی است. با نظم و دقت به اهدافمان فكر می‌كنیم و راس سه سال تحول در تیم‌های ملی و نسل جدید در فدراسیون و استان‌ها به وضوح مشخص خواهد شد. بعد از المپیك تمركز ما روی جوان‌ها است. تشكیل یك تیم منسجم و جوان با میانگین سنی 21 سال برای اعزام به مسابقات بحرین در نظر گرفته شده كه نباید منتظر نتایج خیره كننده باشیم ولی در مسابقات جهانی 2025 و المپیك 2028 انتظارات ما را برآورده خواهند كرد و قول می‌دهیم كه مدال طلای فوق سنگین را به ایران برگردانیم.

انوشیروانی در مورد تیم‌های ملی نوجوانان و جوانان گفت: 16 نفر بعد از تعطیلات عید در استان اردبیل یك اردوی یك ماه و نیمه دارند و بعد از آن در سطح دریا یك اردو خواهند داشت. بعد از المپیك مسابقات نوجوانان جهان در پرو در خرداد ماه و جوانان جهان در شهریور ماه در كشور اسپانیا و بعد از آن مسابقات نوجوانان جهان در فیلیپین را خواهیم داشت. این جوانان 10 سال ضمانت تیم ملی را خواهند كرد.

انوشیروانی در مورد بانوان وزنه‌بردار افزود: 15 دختر جوان در اردوهای مستمر 2 ساله قرار خواهند گرفت. مشكلی كه در خانم‌ها وجود داشت این بود كه از اول وزنه بردار نبودند. ولی نسل جدید از ابتدا با وزنه برداری كار را شروع كرده و شرایط متفاوتی دارند. هیچ تفاوتی در برگزاری اردوها بین خانم‌ها و آقایان نبوده است و بانوان ما در مسابقات آسیایی 2026 افتخارآفرینی خواهند كرد.

رئیس فدراسیون وزنه برداری در مورد اعتبارات تخصیص شده به استان‌ها گفت: در سال 1402 دو مدل اعتبار برای خرید تجهیزات و انجام تعمیرات به استان‌ها تخصیص داده شده است. اكثر استان‌ها تجهیزات به خصوص برای بانوان نداشتند. بسیاری از استان‌ها توانستند نیاز خود را رفع كنند. در مجموع اعتبار بیش از 9 میلیارد تومان در سال 1402 به هیئت‌های استان‌ها داده شده است.

انوشیروانی در مورد تجهیزات خریداری شده وزنه برداری گفت: 400 ، 500 هالتر از كشورهای خارجی خریداری شده و منتظر تخصیص بودجه هستیم كه حجم عظیمی از تجهیزات سخت‌افزار وارد كشور شود. مرحله بعدی آن هم در سال آینده خواهد بود. ناوگان سخت‌افزاری وزنه برداری باید عوض شود. صفحه‌های وزنه برداری بین المللی بسیار گران است به همین دلیل با شركت‌های داخلی قرارداد بستیم و قرار است ماهیانه سهمیه بگیریم و به استان‌ها بفرستیم.

رئیس فدراسیون وزنه برداری در مورد برنامه‌ریزی برای پیشكسوتان گفت: امسال رویدادهایی برای پیشكسوتان در داخل و خارج برگزار كردیم. در خرداد 1403 هم یك رویداد خارجی برگزار می‌شود. با تمام توان از پیشكسوتان حمایت می‌كنیم. یك صندوق برای حمایت پیشكسوتان راه اندازی كردیم كه به آنها كمك‌هایی انجام شود.

انوشیروانی در آخر در مورد برنامه‌های سال جدید فدراسیون وزنه‌برداری اظهار كرد: اولویت ما برگزاری منظم اردوهای تیم ملی و رویدادهای داخلی و اعزام‌ها و بحث سخت‌افزاری خواهد بود.

برنامه جهان ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 9 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان خواهد شد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران (وزنه برداری)