جهان ورزش (وزنه برداری) دوشنبه از ساعت 9:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (وزنه برداري)

انوشیروانی اعلام كرد؛ توزیع 500 هالتر استاندار خارجی در سالن‌های وزنه برداری

رئیس فدراسیون وزنه برداری گفت: 400، 500 هالتر خارجی اوایل سال آینده بین سالن‌ها توزیع می‌شود و برای تولید ماهیانه صفحه با یك شركت ایرانی تفاهم كردیم.

1402/11/16
13:47

سجاد انوشیروانی رئیس فدراسیون وزنه برداری در گفت‌وگو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش ضمن تبریك ایام دهه فجر، در مورد سه وزنه برداری كه در مسابقات قهرمانی آسیا شركت كرده بودند بیان كرد: قرار بود تیم به صورت كامل و 10 نفره به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام شود. با توجه به مسابقات اصلی گزینشی المپیك در كشور تایلند كه یك ماه و نیم دیگر برگزار می‌شود و همچنین مسابقات لیگ، قرار شد كسانی كه شانس سهمیه المپیك دارند زیاد تحت فشار نباشند و با مشورت اعضای كادر فنی سه نفر به این مسابقات اعزام شدند.

انوشیروانی در مورد اختلاف بین كمیته فنی و سرمربی تیم ملی وزنه برداری گفت: در كمیته فنی اعضای بزرگی وجود دارد، در هر جلسه اختلاف نظر و اختلاف سلیقه هست و ولی حل و فصل خواهد شد و نمی‌گذاریم كه حاشیه ایجاد شود.

رئیس فدراسیون وزنه برداری در مورد انتخاب داوران برای اعزام به المپیك اضافه كرد: از داوران مختلف نسبت به شرایط و عملكرد و بازخوردی كه دارند استفاده خواهیم كرد. نام داوران از طرف كمیته داوران به ما پیشنهاد می‌شود و هیچ اعمال سلیقه‌ای در این مورد وجود ندارد. روی حسین مقامی با توجه به عملكرد خوبی كه داشته و سابقه 20 سال رئیس هیئت استان قزوین، تلاش داریم كه به المپیك اعزام شود و یك داور برای المپیك داشته باشیم.

انوشیروانی در مورد سالن‌ها و تجهیزات وزنه برداری اظهار كرد: در تهران سالن كبكانیان در اختیار وزنه برداری بوده است كه با توجه به بدهكاری كه به شركت توسعه داشته، شركت تمایل به تمدید قرارداد نداشت.با پیگیری و نامه نگاری به شخص خود وزیر در حال حل مشكلات این سالن هستیم و ان‌شاالله وزنه‌برداری استان تهران در چند روز آینده در دو سانس در این سالن فعالیت خواهد داشت

وی افزود: در تهران مشكل زیرساخت داریم. قول سه سالن را به ما دادند كه ما گفتیم اگر سالن را به ما بدهید ما خودمان آن را تجهیز می‌كنیم. برای سال آینده با كمك شهرداری و قول مساعد آقای زاكانی قرار است دستی به سالن‌های تهران كشیده شود.

انوشیروانی ادامه داد: بعد از یك سال و نیم پیگیری مبلغی به فدراسیون داده شده است كه با آن حجم بزرگی هالتر استاندارد خارجی را خریداری كردیم كه حدود 400 500 هالتر است. می‌توانیم به هر سالن تهران 2 تا 3 هالتر جدید بدهیم. همچنین با یك شركت برای خریداری یك سری صفحه جدید تفاهم‌نامه نوشتیم و با یك شركت ایرانی تفاهم امضا كردیم كه از سال بعد ماهیانه برای فدراسیون صفحه تولید كند. برای سال آینده سالن‌ها را تعمیر و سخت‌افزارها را نو می‌كنیم. تا آخر سال تجهیزات خریداری می‌شود و سال آینده توزیع می‌شود.

رئیس فدراسیون وزنه برداری در مورد اردوها و برنامه‌های وزنه‌بردارانی كه برای المپیك رقابت می‌كنند، گفت: در مجموع بیش از 3 اردو داشتیم. فعلاً اردوها تعطیل شده تا سالن تمرینات آماده شود. از 28 بهمن اردوها شروع می‌شود. اسكان و غذا در خوابگاه شماره یك استادیوم آزادی و تمرین در كمپ خواهد بود. همچنین بعد از مسابقات تایلند با صلاحدید كادر فنی یك اردوی یك ماهه خارج از كشور خواهیم داشت.

انوشیروانی در مورد بانوان وزنه بردار اضافه كرد: بانوان ما بسیار تلاش كردند و نسبت به تغییر اوزانی كه داشتند شرایط خوبی دارند. امیدواریم در تایلند شگفتی ساز شوند. خانواده وزنه برداری با همین اتحاد به سمت المپیك پیش می‌رود.

برنامه جهان ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 9 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان خواهد شد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران (وزنه برداری)