جهان ورزش (وزنه برداری) دوشنبه از ساعت 9:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (وزنه برداري)

سلیمی: به زودی رئیس سازمان لیگ وزنه برداری معرفی می‌شود

نایب رئیس فدراسیون وزنه برداری از تشكیل سازمان لیگ و انتخاب رئیس سازمان لیگ و پرداخت ماهیانه 3 تا 5 میلیون به مربیان برتر گفت.

1402/08/22
13:24

بهداد سلیمی، نایب رئیس فدراسیون وزنه برداری در گفت‌وگو با برنامه جهان ورزش بیان كرد: شرایط وزنه برداری روز به روز بهتر می‌شود. یكسری مشكلات مالی وجود دارد كه با تلاش فدراسیون این مشكلات هم برطرف خواهد شد.

وی ادامه داد: بحث مهمی كه وجود داشت، نبود رسیدگی به مربیان سازنده شهرستان‌ها بود. مربیان وزنه برداری شهرستان‌ها از سطح درآمدی پایینی برخوردار بودند و قرار شد، فدراسیون یكسری از این مربیان را تحت پوشش قرار دهد و از آنها حمایت كند كه اگر این مربیان شهرستان‌ها نباشند ما هیچ استعدادیابی در شهرستان‌ها نخواهیم داشت.

سلیمی افزود: موضوعی كه خیلی مورد استقبال قرار گرفت، این بود كه هر ساله به 10 مربی آقا و 10 مربی خانم هر ماه به آقایان 5 میلیون تومان و به خانم‌ها 3 میلیون تومان از طرف فدراسیون پرداخت شود همچنین این مربیان برتر به صورت ادواری در اردوهای تیم ملی قرار می‌گیرند و با توجه به تشخیص تیم ملی دانش افزایی، انتقال تجربه و دانش از مربیان تیم ملی به آنها صورت می‌گیرد.

نایب رئیس فدراسیون وزنه برداری در مورد بحث آموزش به مربیان شهرستان‌ها اظهار كرد: با توجه به فشار زیاد مسابقات و اردوها در 6 ماه اول سال نتوانستیم به بحث آموزش بپردازیم، اما از اول مهر ماه سمینارهای آنلاین و چند كارگاه آموزشی در استان‌های مختلف برقرار كردیم. برنامه فدراسیون این است كه در شش ماه دوم به بحث دانش افزایی و برگزاری كارگاه و سمینار بپردازد.

سلیمی در مورد سطح لیگ وزنه برداری كشور گفت: لیگ به صورت كمیته در فدراسیون اداره می‌شود و ذیل كمیته مسابقات كار می‌كند. یكی از كسانی كه در مورد عملكرد یك ساله لیگ انتقاد كرد خود من بودم. این موضوع یكی از نقاط ضعف كاری یك ساله ما به حساب می‌آید. قرار بر این شد كه سازمان لیگ تشكیل شود و زیر نظر فدراسیون كار كند. یك مدیر قوی به عنوان رئیس سازمان لیگ كار كند كه به رئیس سازمان لیگ اختیاراتی داده شود تا بتواند كمیته تشكیل دهد، جذب سرمایه و اسپانسر داشته باشد و رایزنی با تیم‌های دیگر را داشته باشد. با چند نفر صحبت كردیم كه به عنوان رئیس لیگ كار كند ولی هنوز قطعی نیست. ما می‌توانیم شرایط برگزاری مسابقات را خیلی بهتر كنیم. با توجه به شرایط ایران از كشورهای همسایه وزنه‌بردارهای خوب جذب كنیم و پتانسیل بهتر شدن را داریم تا یك لیگ پرقدرت داشته باشیم. مشغله‌هایی كه در جاهای دیگر فدراسیون بوده باعث شده از لیگ غافل شدیم. باید لیگ را پرقدرت كنیم و درآمد ورزشكار را بالا ببریم. هرچه ورزشكار ما در رفاه باشد بار از روی دوش فدراسیون برداشته می‌شود.

سلیمی در مورد مسابقات جوانان جهان كه از امروز شروع می‌شود و اعزام نشدن بانوان به این مسابقات اظهار كرد: در مورد بانوان اختیار كامل به سرمربی تیم آقای باقری داده شده بود و قرار بود ما 6 نفر را به این مسابقات اعزام كنیم و برای آنها ویزا بگیریم ولی شرایط آمادگی بدنی و ركوردی آنها طوری نبود كه آقای باقری را راضی كند و تصمیم كمیته فنی بر این شد كه بانوان به این مسابقات اعزام نشوند، اما اردوهای آنها از هفته بعد شروع می‌شود تا برای سال آینده آماده باشند و نتایج خوبی كسب كنند.

وی ادامه داد: برای آقایان تصمیم كمیته فنی و كادر فنی مخصوصاً آقای پانزوان كه خیلی برای تیم زحمت می‌كشد و از 12 ماه سال 9 ماه را با تیم در اردو بود و كار سختی را در پیش داشت، زیرا كار كردن با جوانان بسیار سخت تر از كار كردن با بزرگسالان است. جوانان ما ركوردهای خوبی را دارند و امیدواریم 5، 6 مدال خوب برای كشور كسب كنند.

سلیمی گفت: گروه اول پسران فردا بعد از ظهر و گروه آخر آنها روز پنجشنبه به مكزیك اعزام می‌شوند كه سفر خیلی سختی را نزدیك به 40 ساعت راه را در پیش دارند.

برنامه جهان ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 9 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران (وزنه برداری)