جهان ورزش (وزنه برداری) دوشنبه از ساعت 9:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (وزنه برداري)

كیومرث هاشمی از مجلس رای اعتماد گرفت

كیومرث هاشمی در جلسه امروز رأی اعتماد مجلس، با اخذ 167 رأی موافق، 57 رأی مخالف و 12 رأی ممتنع به عنوان وزیر ورزش و جوانان معرففی شد.

1402/06/27
11:35

بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی جناب آقای كیومرث هاشمی برای وزارت ورزش و جوانان امروز بیست و هفتم شهریور با حضور 195 نفر از حاضرین به ریاست محمدباقر قالیباف قالیباف و با حضور محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

با توجه به عدم حضور رئیس جمهور جناب آقای رئیسی در این جلسه، ابتدا سخنگوی كمیسیون فرهنگی آقای راستینه گزارش كمیسیون فرهنگی را قرائت كرد و صلاحیت وزیر پیشنهادی را تایید كرد و به وی رای مثبت داد.

در ادامه مخالفین و موافقین شروع به صحبت كردند:

🔹مهرداد گودرزوند مخالف: ما وزیری می‌خواهیم كه رنگی و استقلال یا پرسپولیسی نباشد/چرا باید به كسی كه 30 سال خروجی مناسبی نداشته رای بدهیم؟
🔹امروز بسیاری از كسانیكه مهاجرت می كنند از نبود سیاست برای ورزش و جوانان رنج می برند.
🔹ورزشكاران مهاجرت می كنند چون مورد توجه وزارت ورزش نیستند.
🔹وزیر پیشنهادی فرد فهیمی است اما خروجی ایشان در حوزه ورزش و جوانان خروجی مناسبی نیست.
🔹كمیسیون فرهنگی گفت با تعهداتی ایشان را قبول داریم اما اگر ایشان به تعهداتش عمل نكرد چه كار می خواهید بكنید؟
🔹اینكه بگوییم وزیر استقلالی است كمك كنیم رای بیاورد درست نیست.
🔹رای اعتماد ندهید تا رئیس جمهور از سفر برگردند و یك وزیر توانمند انتخاب كنند.

زهره الهیان موافق: هاشمی از مدیران انقلابی در كنار خود استفاده كند 

زهره الهیان در موافقت با كیومرث هاشمی بیان كرد: آقای هاشمی یك مدیر از مراتب پایین و كف جامعه ورزشی بوده كه با تلاش ارتقاء پیدا كرده و اكنون به این جایگاه مدیریتی رسیده است. ریاست كمیته ملی المپیك، معاونت تربیتی آموزش و پرورش، مدیر كل امور فدراسیون‌های ورزشی و مدیریت كاروان ورزشی تیم المپیك جوانان از جمله سوابق ایشان است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: همانطوری كه رهبری اشاره داشتند زمانی كه یك بانوی محجبه در سطح بین‌المللی به عنوان قهرمان حضور پیدا می‌كند نشانه عظمت زن مسلمان است. در حوزه ورزش همگانی بانوان نیز باید به این موضوع اشاره كنم كه ضامن سلامت اجتماعی و معنوی جامعه است. اگر دختران و مادران ما سالم باشند، خانواده‌های ما سالم هستند و اگر خانواده‌ها سالم باشند جامعه سالم خواهد بود.

الهیان تاكید كرد: فدراسیون یك نهاد مردمی است از آنجا كه آقای هاشمی در حوزه فدراسیون‌ها مدیریت داشته است می‌تواند حمایت خوبی از این حوزه داشته باشد. انتظار می‌رود آقای هاشمی از مدیران انقلابی در كنار خود استفاده كند هم در حوزه جوانان و هم در حوزه ورزش

علیرضا ورناصری مخالف: برنامه وزیر پیشنهادی ورزش برای میدان‌ دادن به جوانان و بانوان چیست؟

علیرضا ورناصری در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی صلاحیت كیومرث هاشمی وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان به عنوان مخالف گفت: علت مخالفتم معطوف به عدم توجه و یا كم توجهی به چند مساله اساسی در برنامه هشت محوری وزیر پیشنهادی است.

سارا فلاحی موافق: پیشنهادی ورزش مدیر غیر تخصصی و آسانسوری نیست

سارا فلاحی نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی در موافقت با رای اعتماد به وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان گفت: وزیر پیشنهادی ورزش مدیر غیر تخصصی و آسانسوری نیست و می‌داند ورزش چه جایگاه مهمی در كشور دارد، امیدواریم به ورزش بانوان هم توجه كنند. ایشان به همه تعهداتی كه به ورزش و كمیسیون فرهنگی داده پایبند خواهد بود.

سید علی موسوی مخالف: هاشمی مدیری توانمند در عرصه ورزش بوده، اما در حوزه جوانان كار نكرده است

سید علی موسوی در جریان بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان در مخالفت با كیومرث هاشمی گفت: آقای هاشمی از مدیران با تجربه‌ای است كه مسئولیت‌های مختلفی در كارنامه‌اش دارد و آشنا با مشكلات و كمبود‌ها است او مدیری توانمند در عرصه ورزش بوده منتها در حوزه جوانان كار نكرده است.

انتظار می‌رود وزیر پیشنهادی برای توسعه زیرساخت‌ها و امكانات ورزشی مناطق محروم و كم‌برخوردار برنامه‌ای داشته باشد تا شاهد ارتقاء ورزش در این مناطق باشیم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان این‌كه تعرفه‌های ورزشی برای دهك‌های درآمدی پایین زیاد و از توان آن‌ها خارج است، اظهار كرد: باید در تعرفه‌های ورزشی در مناطق مختلف كشور به ویژه مناطق محروم و كم برخوردار تجدید نظر شود.

موسوی در پایان با این درخواست كه فدراسیون مناطق محروم و كم برخوردار تشكیل شود، اظهار كرد: وزیر پیشنهادی چه برنامه‌ای درباره كاهش نرخ ارائه خدمات ورزشی در مناطق محروم و حاشیه شهر‌ها و روستا‌ها دارد.

احد آزادی خواه موافق: هاشمی می‌تواند مشكلات انبوه حوزه ورزش و جوانان را كاهش دهد

 احد آزادی‌خواه گفت: در ابتدا باید بگویم جریانات معاند، منافق، آلبانی‌تبار‌ها و ... بار‌ها فراخوان زده‌اند، اما نزدیك به 4 میلیون نفر از مردم فهیم و عزیز ایران اسلامی به مشهد مقدس رفته‌اند و در كنار حرم مطهر امام رضا (ع) به عزاداری پرداخته‌اند بنابراین باید دست و پای این مردم فهیم را بوسید البته وظیفه سنگینی بر دوش ما مسئولان است چرا كه باید قدر این مردم را بدانند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینكه آقای كیومرث هاشمی رزومه پر و پیمانی در حوزه ورزش و جوانان دارد، گفت: از كارشناس اداره تربیت بدنی شهرستان ملایر قهرمان تا پست‌های كلیدی در عرصه ملی و استانی همچون رئیس كمیته ملی المپیك، معاونت آموزش و پرورش و نماینده جمهوری اسلامی ایران در یونسكو در رزومه خود دارد لذا ایشان با انبوهی از تجربه آمده با این اوصاف امید است مشكلات انبوه حوزه ورزش و جوانان را كاهش دهد. 

محمدمهدی فروردین موافق: اهالی ورزش از انتخاب كیومرث هاشمی خوشحال هستند

محمدمهدی فروردین گفت: موافقت خود را با بیان دلایلی اعلام می‌كنم؛ ما در آستانه رقابت‌های آسیایی قرار داریم و به هیچ عنوان زیبنده ورزش كشور نیست كه وزیر ورزش نداشته باشیم یا وزارتخانه با سرپرست اداره شود.

مهندس هاشمی از رده‌های پایین از روستا و شهرستان گرفته تا رئیس سازمان و رئیس كمیته ملی المپیك كه بالاترین مقام ورزشی در دنیا است را تجربه كرده و انتظار می‌رود با حمایت مجلس و دولت جایگاه خوبی را برای ورزش تعریف كند.

فروردین تاكید كرد: كشور ما در اسطوره سازی بی نظیر بوده و در كنار این مسئله ما در اسطوره سوزی نیز كم نظیر هستیم! چرا كه هیچ برنامه‌های برای حفظ اسطوره‌های ورزشی نداریم. چرا امروز پیشكسوتان و چهره‌های شاخص ورزش را رها كرده ایم و از ظرفیت این عزیزان استفاده نمی‌كنیم. كسی می‌تواند از این ظرفیت‌ها استفاده كند كه شناخت خوبی داشته و مدیر توانمندی باشد.

وی با بیان اینكه اگر یك هزار تومانی در ورزش خرج كنیم، این هزینه نخواهد بود، بلكه سرمایه گذاری است، تصریح كرد: بزرگترین سرمایه گذاری كه آقای هاشمی انجام داد، در مقطعی كه مسئولیت معاونت تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش را برعهده داشت، جذب معلمان ورزشی بود كه در آن دوران ورزش دانش آموزی متحول شد.

عضو كمیسیون فرهنگی مجلس یازدهم بیان كرد: امروز پشتوانه ورزش ما جوانان هستند و با تعاملی كه آقای هاشمی با وزارت آموزش و پرورش و سایر نهاد‌ها دارد می‌تواند از ظرفیت‌های مغفول مانده به خوبی استفاده كند.

وی عنوان كرد: وزیر پیشنهادی هیچ نقطه تاریكی در دوران مدیریت خود ندارد و دلیلی كه بنده به عنوان رئیس فراكسیون ورزش مجلس با این قاطعیت از وی حمایت می‌كنم، پاكدستی، صداقت و سوابق درخشان ایشان است.

و در ادامه وزیر پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان به صحبت پرداخت:
كیومرث هاشمی: به دلیل تجربه سی ساله مدیریتی، شناختی عمیق از ساختار‌های حوزه ورزش دارم

كیومرث هاشمی وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان در صحن علنی مجلس و جلسه رای اعتماد خود ضمن تشكر از حمید سجادی وزیر پیشین ورزش و جوانان اظهار كرد: قائل به كار و عمل جهادی در سایه برنامه محوری هستم، اكنون زمان كار بی‌وقفه است. تجربه خدمت سی ساله در تمام سطوح مدیریتی باعث شده است شناختی عمیق از ساختار‌های حوزه ورزش داشته باشم، شناختی كه می‌تواند در سراسر كشور به رفع پایدار مشكلات در كوتاه‌ترین زمان ممكن انجام شود.

گزینه پیشنهادی تصدی گری وزارت ورزش با تاكید بر باتوجه به اهمیت و جایگاه جوانان، گفت: انقلاب مدیون اعتماد امام به جوانان بود. مهمترین رسالت ورزش و جوانان آبیاری نهال امید در دل جوانان است و این مساله محقق نمی‌شود مگر اینكه وزارتخانه با بسیج همه توان در جهت رفع مشكلات جوانان گام بردارد.
وی افزود: نمی‌توانیم با رویكرد‌های سنتی در عرصه‌های تصمیم‌گیری بر مشكلات آن‌ها فائق شویم.

انتهای پیام/
 

دسترسی سریع
ورزش ایران (وزنه برداری)