جهان ورزش (وزنه برداری) دوشنبه از ساعت 9:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (وزنه برداري)

نصیرشلال: در مسابقات جهانی عربستان دنبال مدال و رنكینگ المپیك هستیم

سرمربی تیم ملی وزنه برداری گفت: در مسابقات جهانی ریاض شرایط تیمی را در نظر نگرفتیم و به دنبال مدال و رنكینگ المپیك هستیم.

1402/06/13
12:52

نواب نصیر شلال سرمربی تیم ملی وزنه برداری در گفت‌وگو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش بیان كرد: با تیم كامل در بخش آقایان و 3 ورزشكار در بخش بانوان فردا 14 شهریور برای رقابت‌های جهانی عازم ریاض هستیم.

وی ادامه داد: امسال، مسابقات جهانی ریاض از لحاظ تعداد ورزشكار یكی از بی‌سابقه‌ترین مسابقات است و با توجه به اینكه 11 ماه با المپیك فاصله داریم، همه تیم‌ها با شرایط خوب و آماده در این رقابت‌ها حاضر می‌شوند كه همگی آنها دنبال بالابردن رنكینگ برای كسب سهمیه هستند.

نصیر شلال ادامه داد: ما در 5 وزن 81، 89، 96، 102، 109 و همچنین وزن فوق سنگین در این رقابت‌ها شركت می‌كنیم كه شرایط در اوزان المپیكی بسیار سخت‌تر است.

سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری افزود: ملی‌پوشان جز 10 تا وزنه‌بردار برتر هستند و در وزن‌های 96 و 102 شرایط خوبی داریم، همچنین در اوزان 89، 102 و فوق سنگین برای كسب سهمیه المپیك رنك خوبی را كسب خواهیم كرد.

نصیر شلال اضافه كرد: استراتژی كلی در مسابقات جهانی عربستان با توجه به اینكه جدول مسابقات را با ریسك بسیار بالا چیدیم توجه ما بیشتر به گرفتن مدال و رنكینگ المپیك است.

وی ادامه داد: شرایط تیمی را به دو دلیل در نظر نگرفتیم یكی به خاطر اینكه بچه‌هایی كه زحمت كشیدند بتوانند مدال بگیرند و دومی اینكه نیاز داریم وزنه‌های سنگین را ثبت كنیم تا برای المپیك رنكینگ خوبی را بگیریم.

نصیر شلال در مورد وضعیت رسول معتمدی كه دچار آسیب دیدگی سخت است، گفت: رسول معتمدی قهرمان جهان بوده و آسیب دیدگی سختی داشته و از شرایط خوب به دور است ولی با تصمیم كادر فنی در چرخه مسابقات حضور دارد، اگر قرار بود از لحاظ منطقی و ركوردی حساب كنیم معتمدی را باید حذف می‌كردیم ولی این شانس را به او دادیم كه در این مسابقات شركت كند و شرایط خود را بهتر كند و از چرخه مسابقات عقب نماند.

سرمربی تیم ملی وزنه برداری در مورد مصطفی جوادی در وزن 89 كیلو كه رقیب‌های سرسختی دارد، اظهار كرد: مصطفی جوادی با ركوردهایی كه زده می‌تواند جز 10 نفر برتر باشد هرچند كه رقیب‌های سرسختی دارد.

برنامه جهان ورزش از شنبه تا پنجشنبه از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران (وزنه برداری)