جهان ورزش (وزنه برداری) دوشنبه از ساعت 9:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (وزنه برداري)

باقری: وزنه‌برداری بانوان هنوز بالغ نشده است

مشاور فنی تیم‌های ملی وزنه‌برداری بانوان گفت: وزنه‌برداری بانوان هنوز بالغ نشده ولی دختران ما حرفه‌ای‌تر و وزنه بردارتر شده‌اند.

1402/05/23
15:47

كوروش باقری مشاور فنی تیم‌های ملی وزنه‌برداری بانوان در گفت‌و‌گو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش بیان كرد: در مسابقات قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا در هند ما با حضور 7 نوجوان و 8 جوان توانستیم 20 مدال بگیریم و در نوجوانان سوم و در جوانان چهارم شویم كه اهداف و اولویت‌های ما از این مسابقات افزایش ركورد، تعداد حركات صحیح و اینكه بچه‌های ما در حركات اول موفق عمل كنند بود كه به غیر از دو نفر بقیه در این اهداف موفق عمل كردند.

وی افزود: وزنه برداری بانوان هنوز بالغ نشده و ما هنوز به نقطه ایده آل نرسیدیم ولی تغییرات زیاد بوده و آنها وزنه بردارتر و حرفه ای‌تر شده اند. سطح وزنه‌برداری آقایان سطح بالایی است و اصلاً قابل مقایسه با دختران نیست.

باقری در مورد تجهیزات وزنه‌برداری در استان‌ها گفت :ما باید در هر مركز استان سالن اختصاصی داشته باشیم .در حال حاضر در استان‌ها فقط دو استان سالن اختصاصی وزنه‌برداری دارند و فقط چند استان هستند كه سانس وزنه‌برداری به بانوان می‌دهند و چند باشگاه هست كه وسایل وزنه‌برداری استاندارد دارند. ما اول راه هستیم انشاالله با فرصت و حمایت به نقطه مطلوب وزنه‌برداری بانوان كه گرفتن مدال در سطح بزرگسالان درمسابقات جهانی و المپیك هست برسیم.

باقری ادامه داد: برای گرفتن سه سهمیه المپیك شرط لازم آن است كه وزنه برداران ما در مسابقات پیش‌رو، مسابقات جهانی ،قهرمانی آسیا و جام جهانی تایلند حضور داشته باشند و شرط كافی این است كه بهترین قاره باشند و جز 10 نفر باشند تا برای المپیك اعزام شوند و ما هر كسی كه حداقل شانس را داشته باشد شرایط لازم و كافی را برای او مهیا خواهیم كرد شانس‌های ما بیشتر در دسته‌های 71 و 81 كیلو هستند.

مشاور فنی تیم‌های ملی وزنه‌برداری بانوان گفت: اسامی دختران ما برای اعزام به مسابقات جهانی ریاض عبارتند از الهام حسینی و پریسا نورعلی در دسته 81 كیلو، ریحانه كریمی فاطمه كشاورز در دسته 64 كیلو، الهه رزاقی در دسته 76 كیلو، زینب شیخ حسن ارباب در دسته 87 كیلو و در مجموع 6 نفر برای مسابقات جهانی ریاض اعزام می‌شوند.

باقری ادامه داد: با توجه به سختگیری‌های فدراسیون وزنه برداری برای حضور مربیان آقا برای بانوان و همچنین هزینه بالا برای گرفتن مربی خانم خارجی، امیدواریم در آینده مربیان خانمی را تربیت كنیم كه زیر وزنه رفته باشند و خودشان وزنه بردار و قهرمان بوده باشند.

وی در در مورد تخلفات صورت گرفته گفت: فدراسیون به شدت تخلفات را رصد می‌كند و پیگیر این موضوع هست و اگر رسانه‌ای نشده به دلیل این است كه هنوز رایی صادر نشده است.
برنامه جهان ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 9 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران (وزنه برداری)