جهان ورزش (وزنه برداری) دوشنبه از ساعت 9:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (وزنه برداري)

پوست اندازی وزنه برداری با حمایت از تیم نوجوانان

جهان ورزش در گفتگو با حمید رشیدی سرمربی وزنه برداری تیم فولاد(خوزستان) وضعیت نوجوانان وزنه بردار را بررسی كرد.

1401/05/04
08:53

به گزارش رادیو ورزش؛ حمید رشیدی سرمربی وزنه برداری تیم فولاد(خوزستان) در گفتگو با برنامه جهان ورزش در خصوص درخشش نوجوان در مسابقات وزنه برداری اظهار كرد: سال گذشته در قالب تیم فولاد خوزستان حمایت از نسل جوان داشتم. سه تن از عزیزان در تیم ملی از باشگاه فولاد بودند و خوشحالم مدال آوری نوجوانان كشور را شاهد بودیم.
رشیدی بیان كرد: نباید فراموش كنیم حلقه اصلی حمایت بعد از مدال آوری است. تا ورزشكار بتواند تمرین خوب داشته باشد. ایلیا صالحی نشان داد یك نوجوان آینده دار است و می شود كار كرد. رضایتمندی خوبی از نوجوانان دارم. وقتی با نسل جوان كار می كنم سر ذوق می‌آیم.

این مربی نوجوانان از دغدغه خود اینچنین گفت: كاش مسئولین این تغییر مدام در كادر نوجوان را رها كنند. روحیه نوجوان و جوان با یك مربی چفت و هماهنگ بشود و پیش برود. ارتباط به سختی به وجود می آید و بعد كادر فنی تغییر می‌كند. از این 11نوجوان می‌توانم به جرات بگویم 6-7تا در تیم بزرگسال آینده خواهند داشت. نگرانی من به عنوان یك مربی این است كه از جوانان حمایت بشود. بتوانند زودتر به تیم بزرگسال برسند. جای حمایت در تغذیه، معیشت و تمرین الان است.

وی در مورد وزنه برداران نوجوان كشور گفت: ایلیا صالحی از نوجوانان مسجد سلیمان است و الان در سكوی نایب قهرمانی ایستاده است. اگر به فكر حمایت از این نوجوانان باشیم هزینه نیست بلكه سرمایه گذاری است. علیرضا معینی بالای 10-15 ركورد داشته است. علی كشتكار الان اومده است 145 و دو ضرب خیلی خوب زد. اسفندریاری یقین دارم روزهای خوبی در وزنه‌برداری دارد. توفیق پوزش در یك ضرب خیلی خوب كار می‌كند. همه ما می‌دانیم بحث روحی و روانی در حركات ثبتی بچه ها اثرگذار است.

این مربی وزنه برداری در مورد سطح و كیفیت مسابقات وزنه‌برداری بیان كرد: درست است چین جایگاه خاصی دارد و در مسابقات نیامده بود. اما ازبكستان و قزاقستان دارند خودشان بالا می‎كشند. در سبك وزن چین حرف برای زدن داشت ولی در سنگین وزن حرفی ندارد.

رشیدی گفت: بعد از قهرمانی نوجوانان و جوانان یك فاصله دو سه ساله تا بزرگسالی است. اگر خانواده از نظر مالی خوب نباشد و ضعف مالی داشته باشند، هزینه‌های وزنه برداری زیاد است و جدا می شوند. اگر مدیریت به درستی انجام شود پوست اندازی خوبی خواهیم داشت و دست تیم ملی برای المپیك باز خواهد بود. امروز باید از معینی‌ها و صالحی پورها باید حمایت كنیم و تا دوباره نسل طلایی بسازیم. بچه های نوجوان باید در اردوها بمانند و به عنوان ذخیره به تمرین ها ادامه بدهند و در 21سالگی جز قهرمانان بشوند.

برنامه جهان ورزش شنبه تا پنج شنبه ساعت 9:00 تقدیم شنوندگان رادیو ورزش می شود.

انتهای پیام/


دسترسی سریع
ورزش ایران (وزنه برداری)