جهان ورزش (وزنه برداری) دوشنبه از ساعت 9:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (وزنه برداري)

یوسفی: مسئولین شهرم از من تقدیر نكردند/ در دو ضرب كاری می‌كنم تا كسی نزدیك من نشود/ تالاخادزه را اذیت می‌كنم

علیرضا یوسفی قهرمان فوق سنگین وزنه‌برداری جوانان جهان در گفتگویی با رادیو ورزش گفت: برای آینده طی صحبت‌هایی كه با مربیانم داشتم در دو ضرب تالاخادزه را اذیت می‌كنم تا به هدفم كه وزنه 270 كیلویی است برسم.

1401/02/26
12:48

به گزارش روابط عمومی رادیو ورزش؛ علیرضا یوسفی قهرمان فوق سنگین وزنه‌برداری جوانان جهان در گفتگویی با برنامه جهان ورزش (وزنه‌برداری) درباره تجلیل و قدردانی مسئولان اظهار داشت: این عدم استقبال‌ها برای من بسیار عادی شده است. جاهای مختلفی از من تقدیر كردند و به من لطف دارند. ولی هنوز از طرف مسئولین شهر اقداماتی صورت نگرفته و امیدوارم طی روزهای آینده برنامه‌ریزی خود را انجام دهند. البته وعده‌هایی هم دادند كه امیدوارم عملی شود.
وی از علت بالا رفتن وزن خود و رسیدن به 190 كیلوگرم گفت: من پیش از آمدن به اردوی تیم ملی آزمایشاتی را انجام دادم كه متوجه مشكل تیروئید در بدنم شدم. به شهرستان آمدم و طی روزهای آتی به دكتر خواهم رفت تا این مشكل را برطرف كنم. تیروئید كم‌كار كه داشته باشی هر چقدر هم موادغذایی مصرف كنی وزن رو به افزایش خواهد رفت. من پیگیر این موضوع هستم تا وزنم را حدود 10 الی 15 كیلو كاهش دهم. البته مشكلی ندارم چرا كه قد من 190 سانتیمتر است. شرایط بدنی‌ هم به گونه‌ای است كه پتانسیل چاقی و لاغری را دارد. با این وزن راضی نیستم ولی برای سلامتی و رسیدن به استانداردهای بدنی پیگیر این موضوع هستم.
او افزود: اگر فرصت داشته باشم با مربیان بدنسازی شهرستان تمریناتم را آغاز می‌كنم. از زمانی كه آمدم حدود 10 ساعت در خانه بودم و بیشتر در مراسمات مختلف حضور داشتم. ولی تمرینات خود را انجام می‌دهم. سعی می‌كنم با انجام تمرینات هوازی، چربی شكم و پهلو را كمتر كنم تا در یك ضرب سرعت بیشتری داشته باشم.
قهرمان جوانان جهان خاطرنشان كرد: ركوردهای اروپایی بسیار افزایش پیدا كرده و برای رقابت كردن بین 200 تا 205 كیلوگرم در یك ضرب، من باید دو ضرب را طوری بزنم كه كسی نزدیك من نشود. برای آینده طی صحبت‌هایی كه با آقای برخواه و مرادی داشتم بر اساس مسابقات جهانی كلمبیا در دو ضرب تالاخادزه را اذیت می‌كنم.
یوسفی با اشاره به برنامه خود در آینده تصریح كرد: برای رسیدن به یك هدف باید خواستار آن باشی. در حال حاضر برنامه من برای مسابقات بعدی رسیدن به وزنه 270 كیلویی در دو ضرب است. این ركورد را در خود دیدم. باید تمریناتم را بیشتر كرده و طوری بدنم را بسازم كه تحمل فشارهای مختلف را داشته باشد. البته این برنامه برای 1 تا 2 سال آینده است. در تمرینات اخیرم بیشترین وزنه‌ای كه زدم 245 كیلو بود. به طور كلی من در مسابقات بیشتر ركورد می‌زنم.

انتهای پیام/


دسترسی سریع
ورزش ایران (وزنه برداری)