صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

دوشنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

برنامه مجله دوچرخه سواری دوشنبه 16 اسفند با حضور محمود وفایی، مربی دوچرخه سواری و رئیس سازمان لیگ فدراسیون دوچرخه سواری به بررسی وضعیت این فدراسیون در سال 95 پرداخت.

به گزارش رادیو ورزش؛ نتایجی که در بخش بزرگسالان مسابقات بحرین کسب شد رضایت بخش و همانند سالهای قبل نبود. محمود وفایی، مربی دوچرخه سواری در این باره گفت: خاطره و نتیجه قهرمانی سه سال پیش مسابقات آسیایی در قزاقستان به نوعی در مسابقات 2017 بحرین تکرار شد و همان نتایج که در همه رشته ها دوچرخه سواران قزاق در بخش انفرادی و تیمی قهرمان شدند؛ تکرار شد. اما متاسفانه در سال 2013 پس از مشخص شدن تست های دوپینگ متوجه شدیم که اکثریت دوچرخه سواران قزاق دوپینگ کرده اند.
وی در ادامه بیان کرد: دوچرخه سواران ما شرایط سختی دارند و با توجه به اینکه همه روزه شرایط مسابقات دوچرخه سواری رو به پیشرفت و تغییر می رود؛ ورزشکاران ما امکانات سخت افزاری خوبی ندارند. البته برای ورزش سالی که پشت سر گذاشتیم به لحاظ اقتصادی سال سختی بود. در بخش دوچرخه سواری جاده باید بهتر از این عمل می کردیم اما نتایج در این بخش بهتر از نتایج دوچرخه سواران بخش پیست بود. در اینباره نیازمند انجام کارهای کارشناسانه و تحلیل نقاط قوت و ضعف و ارائه راهکار برای برطرف کردن مشکلات هستیم.
وفایی در خصوص علت افت مدال آوری ها توضیح داد: کار در رشته های المپیکی روز به روز سخت تر می شود. در ماده اومنیوم، 4 کیلومتر تیمی، 200 متر و رشته های سرعت فاصله زیادی تا بهترینها داریم و برای پیشرفت باید در برنامه های مختلف و دقیق تدارکاتی به همراه امکانات جدید مانند تمرین در پیست چوبی، استفاده از دوچرخه های مدرن و لوازم ضروری که در صدم ها و هزارم های ثانیه تاثیر دارند؛ تمرین کنیم.
امروزه موفقیت در دنیای دوچرخه سواری وابستگی زیادی به شرکت در اردوهای مختلف داخلی و خارجی دارد که با یک برنامه ریزی صحیح می توان وضعیت مدال آوری ها را بهبود داد.
سال 95 سال بسیار سخت و بحرانی بود اما با توجه به امکانات کم و تلاش زیادی که در این فدراسیون برای دوچرخه سواران باشگاهی و ملی صورت گرفت؛ می توان به این فدراسیون نمره قبولی داد.
برنامه زنده مجله دوچرخه سواری دوشنبه 16 اسفند کاری از گروه مسابقات ورزشی، با اجرای سبحان اکرامی و تهیه کنندگی افضلی ؛ به مدت 55 دقیقه تقدیم به علاقمندان رشته دوچرخه سواری شد. این برنامه هر هفته ساعت 15:05 روزهای دوشنبه از رادیو ورزش پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • پایان مسابقات دوچرخه سواری پیشکسوتان در چیتگر

  • راهکارهایی برای بهبود عملکرد تیم ملی دوچرخه سواری

  • بررسی وضعیت لیگ دوچرخه سواری

  • سختگیری ها برای مبارزه با دوپینگ دوچرخه سواران

  • از گم کردن راه تا ورود خودروها در مسیر دوچرخه سواران تور ایران-آذربایجان

  • اعتراض به دوپینگ دوچرخه سواران

  • ناباوری کمیته ملی المپیک به عملکرد دوچرخه سواری

  • فسخ ناگهانی قرارداد سرمربی تیم ملی دوچرخه سواری

  • برگزاری سی و دومین دوره از تور ایران-آذربایجان

  • بروجرد میزبان مسابقات لیگ برتر دوچرخه سواری