ورزش ایران(دوچرخه سواری) دوشنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(دوچرخه سواري)

وضعیت تیم ملی دوچرخه سواری در آستانه اعزام به قهرمانی آسیا

برنامه "مجله دوچرخه سواری" روز دوشنبه 10 دی با حضور محمود پراش، سرمربی تیم ملی دوچرخه سواری به موضوع انتخاب نفرات اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا در اندونزی پرداخت.

1397/10/11
11:38

به گزارش رادیو ورزش؛ محمود پراش، سرمربی تیم ملی دوچرخه سواری پیرامون وضعیت آماده سازی تیم ملی برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا اظهار کرد: تقریبا نفرات مشخص شده اند. در بخش نیمه استقامت بانوان، ساجده سیاحیان و فروزان لطف اللهی انتخاب شده اند. مهدی محمدی از فدراسیون جانبازان و معلولین به تیم اعزامی ملحق می شود. در نیمه استقامت جوانان 4 نفر به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام خواهند شد که سه نفر از خراسان رضوی، عماد محمدی، امیرحسین محمدی و داوود محمدآبادی، و یک نفر آذربایجان شرقی، علی لبیب هستند.
وی در ادامه گفت: در بخش سرعت محمد دانشور را داریم که 50 روز در کشور سوئیس تمرین کرده و الویت ماست. رضا رشنو هم در کنار تیم ملی تمرین کرده و در مسابقات لیگ وضعیت خوبی دارد. احسان خادمی در اردوی اول حضور نداشت و قرار است که ملحق شود. در یکی دو روز آینده تصمیم گیری نهایی در مورد انتخاب نفر اعزامی بخش سرعت صورت می گیرد.
پراش با اعلام اینکه تیم شب پنجشنبه عازم اندونزی خواهد شد؛ در رابطه با نفرات نیمه استقامت بزرگسالان عنوان کرد: در بخش نیمه استقامت بزرگسالان 6 نفر رکابزن داریم و 5 نفر اعزام خواهند شد. انتخاب نفرات سخت است چون همگی عنوان دار و جوان هستند و شانس کسب مدال هم دارند و کم کردن یک نفر از بین این 6 نفر خیلی مشکل شده چون فاصله بین آنها خیلی کم است.
سرمربی تیم ملی درخصوص حضور نداشتن بعضی از رکابزنان در اردوهای تیم ملی عنوان کرد: قطعا کنار هم بودن ورزشکاران مهم و ضروری است. بعضی از ورزشکاران جدا از اردوها تمرین می کنند. شاید این افراد در مقطعی نتیجه بگیرند ولی در دراز مدت ممکن است نتوانند نتیجه خوبی بگیرند. بعلاوه رقابت و انگیزه آنها دور از اردو ضعیف می شود. احترام متقابل باید وجود داشته باشد. شاید در گذشته این کار انجام می شد ولی دیگر نباید این روال وجود داشته باشد که هر کس کار خود را کند. البته در حال حاضر رویکرد ما جذب همه افراد است.
وی در رابطه پیش بینی عملکرد دوچرخه سواران در قهرمانی آسیا گفت: تیم بعد از بازیهای آسیایی قدری از نظر روحی و روانی افت کرد. با کمک کادر فنی و حمایت فدراسیون سعی کردیم که شرایط روحی و انگیزشی را تقویت کنیم تا در قهرمانی آسیا نتیجه خوبی بگیریم. در همین مدت زمان می توان پیشرفت را حس کرد و قطعا در بلند مدت نتایج بهتری را خواهیم دید.
برنامه زنده "مجله دوچرخه سواری" روز دوشنبه 10 دی با اجرای سبحان اکرامی بود. این برنامه هر هفته ساعت 15:05 روزهای دوشنبه به مدت 55 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(دوچرخه سواری)