صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

دوشنبه ها (یك هفته در میان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

برنامه زنده "مجله دوچرخه سواری" روز دوشنبه 30 مهر با حضور مازیار فرزاد، رئیس کمیته آموزش فدراسیون دوچرخه سواری به موضوع ملاک انتخاب افراد جهت اعزام به دوره های آموزشی بین المللی پرداخت.

به گزارش رادیو ورزش؛ مازیار فرزاد، رئیس کمیته آموزش فدراسیون دوچرخه سواری پیرامون اعزام محمد دانشور، رکابزن سرعتی ایران که از سوی اتحادیه جهانی دوچرخه سواری (UCI) به کمپ این اتحادیه دعوت شده، اظهار کرد: در مورد محمد دانشور برنامه ریزی ما بر این است که او به کمپ 2 ماهه UCI اعزام شود. مربی او "مک کین" است که در بازیهای آسیایی 2010 با تیم ملی کار کرده بود و با کمک این مربی توانستیم اولین مدال سرعت بازیهای آسیایی را کسب کنیم. این کمپ رایگان است و تنها هزینه بلیط هواپیما باید پرداخت شود. البته دانشور باید در اختیار تیم ملی باشد و برنامه های تیم ملی با او هماهنگ شود.
فرزاد درخصوص فاکتورهای فدراسیون برای انتخاب افراد برای اعزام به کلاسهای بین المللی داوری و مربیگری بیان کرد: ما مواردی از جمله فعالیت افراد، سابقه کاری و البته نیاز فدراسیون در این زمینه را در نظر می گیریم. برای مثال رسول هاشم کندی در برگزاری تور ایران-آذربایجان حضور حائز اهمیتی داشت. ما هم برای برگزاری هر چه بهتر این تور و افزایش سطح کیفی آن لازم دیدیم که او به این دوره اعزام شود.
وی ادامه داد: بحث مهم این است که این افراد در اختیار فدراسیون باشند و در مسابقات داخلی و تورهای بین المللی از آنها استفاده ببریم. محمود وفایی، رئیس سازمان لیگ فدراسیون که دو هفته پیش به دوره آموزشی داوری بین المللی پیست در مالزی اعزام شد نیز جز نفرات فعالی است که تجربه گرانبهایی در این زمینه دارد. شرکت این افراد در این کلاسها می تواند در سطح کیفی برگزاری مسابقات و داوریها کمک شایانی کند.
فرزاد اعلام کرد: از امسال به بعد در نظر داریم مربیانی که می توانند در اختیار تیم ملی باشند و به تیم ملی کمک کنند، در بدنه دوچرخه سواری استفاده و به این دوره های آموزشی اعزام کنیم. البته برای اعزام پیش نیازهایی مثل حداقل مدرک درجه 2 مربیگری و آشنایی به زبان انگلیسی نیز در نظر گرفته شده است. همچنین قصد داریم برای انتخاب افراد جهت اعزام به این دوره ها ساز و کاری تعریف کنیم.
برنامه زنده "مجله دوچرخه سواری" روز دوشنبه 30 مهر با اجرای اکرامی بود. این برنامه ساعت 15:05 روزهای دو شنبه به مدت 55 دقیقه تقدیم علاقمندان این رشته ورزشی می شود.

مرتبط با این خبر

  • عملکرد ضعیف دوچرخه سواران در مسابقات قهرمانی پیست آسیا

  • مسابقات دوچرخه_سواری قهرمانی آسیا

  • وضعیت تیم ملی دوچرخه سواری در آستانه اعزام به قهرمانی آسیا

  • "میورا" ژاپنی، گزینه اصلی مربی دوچرخه سواری کوهستان

  • کمبود ورزشکار در رشته دوچرخه سواری بانوان

  • ارزیابی عملکرد تیم های داخلی در تور دوچرخه سواری ایران-آذربایجان

  • نتیجه ضعیف دوچرخه سواری برآیند زیرساخت ضعیف

  • دلایل عدم کسب نتیجه مطلوب دوچرخه سواری در جاکارتا

  • نقدی بر نتایج ضعیف رکابزنان در جاکارتا

  • اعتراض ایران به تغییر زمان رقابتهای دوچرخه سواری بازیهای آسیایی