صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

دوشنبه ها (یك هفته در میان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

برنامه "مجله دوچرخه سواری" روز دوشنبه 16 مهر با حضور رسول هاشم کندی، رئیس کمیته فنی تور دوچرخه سواری ایران-آذربایجان به بررسی برگزاری این تور و عملکرد تیمهای شرکت کننده پرداخت.

به گزارش رادیو ورزش؛ بعد از شش روز رقابت فشرده در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل، سی و سومین دوره تور دوچرخه‌سواری ایران – آذربایجان به پایان رسید. در رتبه بندی تیمی این رقابت ها تارتلتو بلژیک اول، تیم ملی روسیه دوم و تیم آلکتو هلند در جایگاه سوم قرار گرفتند. تیم های پیشگامان کویر یزد و شهرداری تبریز نیز به ترتیب با ایستادن در رتبه های پنجم و هشتمی به کار خود در تور سی و سوم پایان دادند.
رسول هاشم کندی، رئیس کمیته فنی تور دوچرخه سواری ایران-آذربایجان پیرامون شرایط برگزاری این تور اظهار کرد: سی و دومین دوره تور ایران-آذربایجان در شرایط نسبتا خوبی برگزار شد و نتایجش برای برگزار کننده رضایت بخش بود ولی شاید برای تیمهای داخلی به لحاظ تیمداری نتایج زیاد راضی کننده نبود. البته به دلیل اینکه پیراهنها در بین تیمهای مختلف پخش شد؛ نتایج تیمی تکراری نبود و سکوها تقریبا در بین همه ورزشکاران پخش شد.
وی درخصوص عملکرد تیم های داخلی شرکت کننده در این تور بیان کرد: متاسفانه تیم های داخلی نتوانستند نتایج قابل قبولی بگیرند که شاید به این خاطر بود که در این روزها حال و روز دوچرخه سواری خوب نیست. باشگاه ها صلابت سنوات گذشته را ندارند و بطورفعال در تورها شرکت نمی کنند. عدم شرکت در تورها نیز باعث افت شدید دوچرخه سواری شده است. بعلاوه بازنشسته شدن و محرومیت تعدادی از دوچرخه سواران و اینکه در سالهای گذشته پشتوانه سازی صورت نگرفته باعث شده که الان شاهد افت شدید دوچرخه سواری باشیم. هاشمی کندی تاکید کرد: مشکلات این رشته ساختاری هستند که باید عمقی بدان پرداخته شود تا شاهد شکوفایی دوباره این رشته باشیم. با ساختار فعلی ورزش کشور شاید فدراسیون نتواند پاسخگوی عدم حضور باشگاه ها در این رشته باشد. هر باشگاه با نفرات متنوع حداقل 8 تا 10 تور را در سالهای گذشته رکاب می زد و امتیازات خاص خود را داشت. دوچرخه سواران هم در قالب این تیمها خیلی آماده تر می شدند.
برنامه زنده "مجله دوچرخه سواری" روز دوشنبه 16 مهر با اجرای سبحان اکرامی و کارشناسی ادگار شمعونیان بود. این برنامه هر هفته ساعت 15:05 روزهای دوشنبه(یک هفته در میان) به مدت 55 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • عملکرد ضعیف دوچرخه سواران در مسابقات قهرمانی پیست آسیا

  • مسابقات دوچرخه_سواری قهرمانی آسیا

  • وضعیت تیم ملی دوچرخه سواری در آستانه اعزام به قهرمانی آسیا

  • "میورا" ژاپنی، گزینه اصلی مربی دوچرخه سواری کوهستان

  • کمبود ورزشکار در رشته دوچرخه سواری بانوان

  • ملاک فدراسیون دوچرخه سواری برای اعزام به دوره های بین المللی مربیگری و داوری

  • نتیجه ضعیف دوچرخه سواری برآیند زیرساخت ضعیف

  • دلایل عدم کسب نتیجه مطلوب دوچرخه سواری در جاکارتا

  • نقدی بر نتایج ضعیف رکابزنان در جاکارتا

  • اعتراض ایران به تغییر زمان رقابتهای دوچرخه سواری بازیهای آسیایی