مجله دوچرخه سواری دوشنبه ها (یك هفته در میان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

مجله دوچرخه سواري

نتیجه ضعیف دوچرخه سواری برآیند زیرساخت ضعیف

برنامه "مجله دوچرخه سواری" روز دوشنبه دوم مهر با حضور رسول هاشم کندی، سرمربی تیم ملی دوچرخه سواری جاده به بررسی عملکرد این تیم در بازیهای آسیایی جاکارتا پرداخت.

1397/07/03
|
10:24

به گزارش رادیو ورزش؛ رسول هاشم کندی، سرمربی تیم ملی دوچرخه سواری جاده پیرامون علت عملکرد ناموفق تیمش در بازیهای آسیایی جاکارتا و نقش او به عنوان مربی در عدم نتیجه گیری مطلوب اظهار کرد: در ورزشهای انفرادی کادر فنی و مربی 10 تا 20 درصد می تواند در نتایج و عملکرد ورزشکاران تاثیرگذار باشد. ولی حضور در مسابقات، تجهیزات دوچرخه و استعداد ورزشکار نقش بسیار مهمتری را دارد. بنده و کادر فنی این نقش را بخوبی ادا کردیم و سطحی بینانه است که همه مشکلات را مربوط به کادر فنی بدانیم. در ضمن در یک سیستم درست و شرایط و زیرساختهای مناسب حتی اگر مربی اشتباه هم کند، سیستم جبران خواهد کرد.
هاشم کندی یادآور شد: در مقایسه با چهار سال قبل یعنی بازیهای آسیایی اینچئون که تیم ملی دوچرخه سواری نتایج خوبی کسب کرد باید خاطر نشان کنم که در آن زمان باشگاه های دوچرخه سواری ما فعال بودند و در همه تورهای آسیایی شرکت می کردند. دوچرخه سواران حرفه ای بین 60 تا 90 روز در طول سال مسابقه می دهند. این در حالی است که برای بازیهای آسیایی دوچرخه سواران ما تنها در 2 تور شرکت داشتند.
وی تاکید کرد: در مدت 9 ماهی که تیم ملی را در اختیار داشتم، بهترین کار را انجام دادم و تمام تلاشم را کردم که نتیجه خوبی گرفته شود. البته نتایجی که گرفته شد، متناسب با زیرساختها و شرایط حاکم بر جامعه دوچرخه سواری ما بود و اگر با همین روال پیش رویم، جایگاه کنونی را هم از دست خواهیم داد.
هاشمی کندی در پاسخ به حذف دعوت شدگان به اردوی تیم ملی تنها طی مدت 24 ساعت عنوان کرد: این موضوع صحت ندارد. ورزشکاران تیم ملی امید را برای پشتوانه سازی به اردوی تیم ملی اعزامی به بازیهای آسیایی دعوت کردم و حداقل دو هفته در اردو بودند. حضور در ترکیب تیم ملی در مسابقات بزرگی مثل بازیهای آسیایی صرفا با تاکید روی عملکرد، تمرین و تست امکانپذیر نیست و ورزشکار باید سابقه خوبی در نتیجه گرفتن در مسابقات بزرگ داشته باشد.
این مربی در واکنش به خبر پیشنهاد قادر میزبانی برای سرمربیگری تیم ملی جاده گفت : قرارداد من به عنوان سرمربی تیم ملی تا پایان بازیهای آسیایی بود. قادر میزبانی ورزشکار بزرگی بود و امیدوارم در مربیگری مثل دوران ورزشکاریش موفق باشد. تصمیم فدراسیون برایم محترم است و آرزوی موفقیت برای مربی جدید دارم. همکاری من با فدراسیون دوستانه بود و هر موقع نیاز داشتند، بنده در اختیارشان بودم. برای کادر جدید هم آرزوی موفقیت می کنم و امیدوارم نتایج بهتری کسب کنند.
برنامه زنده "مجله دوچرخه سواری" روز دوشنبه دوم مهر با اجرای ابوفاضلی و کارشناسی ادگار شمعونیان بود. این برنامه هر هفته ساعت 15:05 روزهای دوشنبه به مدت 55 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
مجله دوچرخه سواری