صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

دوشنبه ها (یك هفته در میان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

برنامه "مجله دوچرخه سواری" روز دوشنبه 19 شهریور با حضور مصطفی چایچی، رئیس اسبق کمیته تیمهای ملی فدراسیون دوچرخه سواری به موضوع عملکرد رکابزنان تیم ملی در بازیهای آسیایی پرداخت.

به گزارش رادیو ورزش؛ مصطفی چایچی، رئیس اسبق کمیته تیمهای ملی فدراسیون دوچرخه سواری با ضعیف خواندن عملکرد تیم ملی در بازیهای آسیایی جاکارتا در این رابطه اظهار کرد: با توجه به تایمهای دوچرخه سواران ما در جاکارتا عملکردشان ضعیف بود. در اینچئون نتایج قابل قبولی را کسب کردیم. چون مربیان را سخت کنترل کردیم و نحوه انتخاب دوچرخه سواران خیلی مهم بود.
وی ادامه داد: باید تجزیه و تحلیل شود که مشکل کجای کار است. 90 درصد مشکلات دوچرخه سواری به مربیان و نحوه انتخاب نفرات برمی گردد.
فدراسیون باید بر کار مربیان نظارت داشته باشد. یکی از دلایلی که در مسابقات آسیایی نتوانستیم نتیجه بگیریم این بود که باید در انتخاب افراد نظارت می شد.
چایچی تصریح کرد: وقتی ورزشکار در اردوهای تیم ملی مربی را تحت فشار قرار می دهد و می تواند مربی را کنترل کند، مسلما نتیجه بهتر از این نخواهد بود. یا وقتی اردو تشکیل می شود و ورزشکار دعوت شده ظرف 3 روز حذف می گردد، با چنین مشکلاتی هم مواجه خواهیم شد.
وی یادآور شد: در این یکسال ورزشکاران ما دارای افت و خیزهایی بودند که روی عملکرد آنها اثر گذاشته بود. آروین گودرزی دو ماه قبل از شروع بازیهای آسیایی در اردوها دچار سانحه شد و حدود 25 روز تمرین نکرد ولی انتخاب و به جاکارتا اعزام شد که متاسفانه او هم مقامی کسب نکرد. دوچرخه سواری رشته ای است که اگر یک هفته تمرین نشود، ورزشکار دو ماه عقب می افتد.
این کارشناس بیان کرد: فدراسیون 7 ماه قبل عنوان می کند که همان نفراتی که در قهرمانی آسیا شرکت کردند، در بازیهای آسیایی استفاده خواهند شد که این کار درست نبود چون در این محدوده زمانی ورزشکاران دیگری هم می توانستند کار و پیشرفت کنند و نتیجه بهتری بگیرند. امسال در جاکارتا 72 مدال توزیع شد که ما هیچ سهمی نداشتیم. همه رشته های ورزشی مشکل مالی دارند ولی ما نتوانستیم در حد امکاناتی که داشتیم، موفقیت کسب کنیم.
برنامه زنده "مجله دوچرخه سواری" روز دوشنبه 19 شهریور با اجرای سبحان اکرامی و کارشناسی ادگار شمعونیان بود. این برنامه هر هفته ساعت 15:05 روزهای دوشنبه به مدت 55 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • عملکرد ضعیف دوچرخه سواران در مسابقات قهرمانی پیست آسیا

  • مسابقات دوچرخه_سواری قهرمانی آسیا

  • وضعیت تیم ملی دوچرخه سواری در آستانه اعزام به قهرمانی آسیا

  • "میورا" ژاپنی، گزینه اصلی مربی دوچرخه سواری کوهستان

  • کمبود ورزشکار در رشته دوچرخه سواری بانوان

  • ملاک فدراسیون دوچرخه سواری برای اعزام به دوره های بین المللی مربیگری و داوری

  • ارزیابی عملکرد تیم های داخلی در تور دوچرخه سواری ایران-آذربایجان

  • نتیجه ضعیف دوچرخه سواری برآیند زیرساخت ضعیف

  • نقدی بر نتایج ضعیف رکابزنان در جاکارتا

  • اعتراض ایران به تغییر زمان رقابتهای دوچرخه سواری بازیهای آسیایی