صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

دوشنبه ها (یك هفته در میان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

برنامه "مجله دوچرخه سواری" روز دوشنبه 8 مرداد با حضور محمود وفایی، رئیس سازمان لیگ فدراسیون دوچرخه سواری به موضوع مسابقات قهرمانی کشور دوچرخه سواری بانوان و وضعیت تیم ملی برای حضور در بازیهای آسیایی جاکارتا پرداخت.

به گزارش رادیو ورزش؛ محمود وفایی، رئیس سازمان لیگ فدراسیون دوچرخه سواری پیرامون برگزاری مسابقات قهرمانی کشور دوچرخه سواری بانوان اظهار کرد: مسابقات قهرمانی کشور بانوان از دیروز در پیست آزادی شروع شده است. صبح امروز رقابت بخش جاده در تایم تریل انفرادی برگزار و بعد از ظهر رقابتها در بخش پیست به اتمام می رسد. فردا هم استقامت جاده در دو گروه سنی جوانان و بزرگسالان برگزار می شود. امسال برای اولین بار در تاریخ دوچرخه سواری بانوان شاهد حضور 19 استان کشور بودیم که استقبال خوبی شده بود و علیرغم اینکه استانها شرایط مالی خوبی نداشتند، نفرات خود را اعزام کردند.
وی در ادامه اعلام کرد: به دلیل حضور تیم ملی در اردوها و مسابقات برون مرزی به مشکلاتی برخوردیم و بعضی از مسابقات دستخوش تغییر شد و به درخواست کمیته تیمهای ملی مسابقات لیگ به بعد از بازیهای آسیایی در شهریور ماه موکول شد.
وفایی درخصوص وضعیت تیمهای ملی دوچرخه سواری برای حضور در بازیهای آسیایی عنوان کرد: بازیهای آسیایی رقابت مهمی برای ماست و دوچرخه سواری ما می تواند بهترین و بیشترین نتیجه را بگیرد چون به دلیل فاصله که با کشورهای اروپایی داریم شاید نتوانیم در المپیک و جهانی صاحب عنوان شویم. درنتیجه چشم امید ما به بازیهای آسیایی است. انتظار می رود دوچرخه سواران ما همپای رقبای خود در آسیا پیشرفت داشته باشند که البته این امر نیاز به زیرساختهایی دارد. ما هنوز پیست چوبی ندایم و همین حالا هم ورزشکاران سرعت ما در مالزی بسر می برند تا در پیست چوبی این کشور تمرین کنند که این مسافرتها مستلزم هزینه و مشکلاتی است. با تمام این مشکلات امیدواریم تعداد و کیفیت مدالهای ما در این دوره از مسابقات افزایش پیدا کند.
برنامه زنده "مجله دوچرخه سواری" روز دوشنبه 8 مرداد با اجرای سبحان اکرامی و کارشناسی ادگار شمعونیان بود. این برنامه هر هفته ساعت 15:05 روزهای دوشنبه به مدت 55 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • عملکرد ضعیف دوچرخه سواران در مسابقات قهرمانی پیست آسیا

  • مسابقات دوچرخه_سواری قهرمانی آسیا

  • وضعیت تیم ملی دوچرخه سواری در آستانه اعزام به قهرمانی آسیا

  • "میورا" ژاپنی، گزینه اصلی مربی دوچرخه سواری کوهستان

  • کمبود ورزشکار در رشته دوچرخه سواری بانوان

  • ملاک فدراسیون دوچرخه سواری برای اعزام به دوره های بین المللی مربیگری و داوری

  • ارزیابی عملکرد تیم های داخلی در تور دوچرخه سواری ایران-آذربایجان

  • نتیجه ضعیف دوچرخه سواری برآیند زیرساخت ضعیف

  • دلایل عدم کسب نتیجه مطلوب دوچرخه سواری در جاکارتا

  • نقدی بر نتایج ضعیف رکابزنان در جاکارتا