صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

یك شنبه(یك هفته درمیان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

برنامه مجله ورزش های آبی یکشنبه 25 تیر با حضور شهربانو ورنوس، نائب رئیس فدراسیون شنا به موضوع برگزاری مسابقات بین المللی شنای بانوان که به میزبانی ایران است پرداخت.

به گزارش رادیو ورزش؛ تیم ملی شنای بانوان کشورمان بعد از 12 سال تشکیل شد تا در مسابقات بین المللی که به میزبانی ایران برگزار می شود؛ شرکت کند. شهربانو ورنوس، نائب رئیس فدراسیون شنا معتقد است که استقبال خوبی از مسابقات صورت گرفته است.
ورنوس در این زمینه بیان کرد: تیم ملی شنا بعد از 12 سال کلید خورد و تشکیل شد. 22 اردیبهشت ماه کلیه شناگران استان های مختلف که رکورد ورودی را کسب کرده بودند در رقابت های انتخابی و گزینش وارد شدند. بعد از انتخاب شدن اعضای تیم ملی، آنها به مربیگری زرآور، مربی تیم ملی در اردوی جزیره کیش تمرین داشتند. البته به این دلیل که شناگران از استان های مختلف بودند تمریناتشان در تیم خودشان انجام می شود و ما تنها فراخوان می دهیم تا در اردو شرکت کنند. اولین اردو هم در ماه مبارک رمضان و در کیش برگزار شد. اردوهای دیگری مثل اردوی تهران و شیراز هم در پیش هستند. مسابقات بین المللی به میزبانی ایران اواخر شهریور و اوایل مهر خواهد بود.
ورنوس افزود: رایزنی هایی در رابطه با این مسابقات با سایر کشورها صورت گرفته و یکسری از کشورها اعلام آمادگی کردند. تعیین تاریخ دقیق برگزاری رقابت ها هم با مشورت این کشورها صورت می گیرد. حتی کشورهای درگیر در جنگ مانند سوریه و افغانستان هم شرکت خواهند نمود. کشورهایی مثل ترکمنستان، قزاقستان و گرجستان هم از این رقابت ها استقبال کردند.
وی درباره علت تاخیر در برگزاری رقابت ها گفت: قرار بر این بود که مسابقات در اردیبهشت ماه برگزار شود و برنامه نهایی شده بود و درباره تاریخ آن موافقت شد. اما این تاریخ تقریبا با مسابقات کشورهای اسلامی مصادف شد و برخی از کشورها پیشنهاد دادند که تاریخ را جابجا کنیم تا کشورهای بیشتری از این رقابت ها استقبال کنند.
ما به دلیل میزبان بودن اجازه داریم دو تیم وارد رقابت ها کنیم. تیم ملی بیش از ظرفیت خودش تشکیل شد به این صورت که برترین ها جز تیم اصلی و بقیه در حالت تیم دوم و جانبی هستند. زمانی که شرایط برای رقابت با سایر کشورها فراهم باشد زمینه برای افزایش انگیزه بانوان شناگر هم بالا می رود.
برنامه زنده مجله ورزش های آبی، یکشنبه 25 تیر کاری از گروه مسابقات ورزشی و با اجرای حسین شریفی بود. این برنامه از ساعت 15:05 تا 16 یکشنبه ها ( بصورت یک هفته درمیان) از شبکه رادیویی ورزش پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • حاشیه ها این بار در سوپر لیگ واترپلو

  • ایران؛ میزبان اجلاس هم اندیشی توسعه قایقرانی آسیا

  • برنامه های رضوانی در دوران ریاست جدید

  • تحلیل رقابت های لیگ برتر واترپلو

  • طلایی شدن کانوپولو و انگیزه ها برای مسابقات جهانی

  • حذف سرپرستی از فدراسیون ها

  • نقد لیگ واترپلو

  • درخشش پاروزنان روئینگ در مسابقات قهرمانی آسیا

  • کسب اولین مدال جهانی قایقرانی

  • تمهیدات فدراسیون نجات غریق و ایمنی سواحل