صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

یك شنبه(یك هفته درمیان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

برنامه مجله ورزش های آبی یکشنبه 11 تیر با حضور محسن رضوانی، رئیس فدراسیون شنا، شیرجه، واترپلو به توضیح در خصوص انتخاب مربی خارجی برای تیم ملی شنای کشورمان پرداخت.

به گزارش رادیو ورزش؛ مدتی است که رضوانی، رئیس فدراسیون شنا، شیرجه، واترپلو در تدارک استخدام یک مربی خارجی سطح اول برای شنای ایران است. قبل از آغاز سال 96 مقدمات و صحبت های آن انجام شده تا شاهد این باشیم که شنا همانند واترپلو که با حضور الکساندر چیریچ تغییرات خوب و بزرگی در آن رخ داده؛ دچار پیشرفت شود.
محسن رضوانی، رئیس فدراسیون شنا، شیرجه، واترپلو درباره انتخاب مربی خارجی برای تیم های ملی شنا گفت: تمامی کارشناسان ورزش به موضوع انتخاب مربی خارجی که بتواند به توسعه ورزش کشورمان کمک کند؛ صحه می گذارند. حدود 4 سال است که فعالیت های خود را شروع کردیم و بستری را توسط مربیان داخلی مهیا کردیم که در حال حاضر با شکستن بیش از 60 رکورد ملی شاهد نتایج آن هستیم.
رضوانی افزود: خوشبختانه از سال 2013 که عضو کمیته مربیان فدراسیون جهانی هستم و با مربیان بنامی از سراسر دنیا مثل مدیر فنی تیم شنای ایالات متحده و مربی توانمند مربی آفریقای جنوبی تعامل داشتم. صحبت هایی در خصوص استفاده از دانش مربیان خارجی مطرح شد و همینطور که قبلا هم به این موضوع اشاره شد مقدمات کار مهیا شده و می دانیم که مربیان تراز اول دنیا قیمت های بسیار بالایی دارند. پس از انتخاب یکی از آنها برای استخدام و شروع فعالیتشان در سال آینده باید از همین امروز اقدام کنیم. تا برنامه ریزی های خود را تغییر دهد و پس از پایان فصل های خود به کشورمان بیاید. در این زمینه صحبت هایی با چند مربی تراز اول دنیا مطرح شده تا بتوانیم با استفاده از دانش مربیان خارجی و توان مربیان داخلی ساختاری را برای شنای ایران ببینیم. البته باید به استخرها رسیدگی شود و هئیت های استانی استخرهای مجهز داشته باشند تا این برنامه ها حداقل در مراکز استان ها بصورت یکنواحت و در یک خط پیش برود.
این موضوع در حاشیه مسابقات و جلساتی که در فدراسیون جهانی شنا تشکیل شده، مطرح شد و امیدواریم این قضیه هرچه زودتر به نتیجه برسد. با این رویکرد که نگاه دکتر سلطانی فر، مدیریت ارشد وزارت ورزش ویژه است و نگاهش به ورزش های پایه برای کسب موفقیت حداقل تا 4 سال آینده برنامه مدار است و این برنامه را از فدراسیون ها خواسته است. امیدوارم این اتفاق هم در شنا و هم در شیرجه بیافتد و با توجه به داشته هایمان بتوانیم مربی خوبی را استخدام کنیم. در همین حین با یکی از مربیان خوب کشورمان که در ایران به دنیا آمده ولی در انگلستان بزرگ شده و در یک مدرسه معروف شنا در انگلیس کار می کند؛ در ماموریتی که در ایالات متحده جلسه ای داشتیم و تلاش کردیم دانش خود را بالا ببریم تا در استخدام و جذب مربی خارجی کاملا آگاهانه عمل کنیم.
برنامه زنده مجله ورزش های آبی، یکشنبه 11 تیر کاری از گروه مسابقات ورزشی و با اجرای حسین شریفی بود. این برنامه از ساعت 15:05 تا 16 یکشنبه ها ( بصورت یک هفته درمیان) از شبکه رادیویی ورزش پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • برنامه های رضوانی در دوران ریاست جدید

  • تحلیل رقابت های لیگ برتر واترپلو

  • طلایی شدن کانوپولو و انگیزه ها برای مسابقات جهانی

  • حذف سرپرستی از فدراسیون ها

  • نقد لیگ واترپلو

  • درخشش پاروزنان روئینگ در مسابقات قهرمانی آسیا

  • کسب اولین مدال جهانی قایقرانی

  • تمهیدات فدراسیون نجات غریق و ایمنی سواحل

  • مدال پرافتخار قایقران مازندرانی در مسابقات جهانی

  • تشکیل تیم ملی شنای بانوان پس از 12 سال