صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

یك شنبه(یك هفته درمیان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

برنامه مجله ورزش های آبی یکشنبه 17 اردیبهشت با حضور خشایار حضرتی، مربی تیم ملی شنا به توضیح در خصوص وضعیت شناگران تیم ملی پرداخت.

به گزارش رادیو ورزش؛ چهارمین دوره مسابقات کشورهای اسلامی دوازدهم تا بیست و دوم ماه می ‌(22 اردیبهشت تا 1 خرداد) در باکوی آذربایجان آغاز خواهد شد. شنای ایران در این دوره از مسابقات 5 نماینده دارد. طبق برنامه اعلام شده؛ مسابقات شنا از روز شنبه 23 اردیبهشت آغاز و تا روز چهارشنبه 27 اردیبهشت ادامه خواهد داشت. در ترکیب تیم ایران، جمال چاوشی فر، مهدی انصاری، سینا غلامپور، بنیامین قره حسنلو و آریا نسیمی شاد حضور دارند. خشایار حضرتی، مربی تیم ملی شنا در رابطه با وضعیت این شناگران و موادی که در آن شرکت خواهند کرد؛ گفت: روزهای آخر تمرینات است و تمرینات کاملا سبک شده و دوران ریکاوری و بازسازی بدن ورزشکاران در حال سپری شدن است تا بهترین نتیجه بدست آید. ما در رشته های انفرادی، کرال سینه ماده 50 و 100 متر، کرال پشت 50 و 100متر، غورباقه 50، 100 و 200 متر و 50 متر و 100 متر پروانه را داریم. در رشته های تیمی هم در 4 ×100متر آزاد و تیمی شرکت می کنیم. در حال حاضر رکورد شناگران ما خوب است و امیدواریم نتایج خوبی بدست بیاوریم.
شناگران ما جوان هستند. آریا نسیمی شاد، بنیامین قره حسنلو، سینا غلامپور متولد سال 1378، جمال چاوشی فر، کاپیتان تیم متولد 1369 و مهدی انصاری هم 22 ساله است. در واقع کمی آینده نگرانه به آنها نگاه می شود و این در حالی است که آنها بهترین رکورد را نسبت به سایرین داشتند. برخی شناگران مانند مایکل فلپس تا سن 35 سالگی هم توانایی مدال آوری دارند بنابراین عملکرد خوب برای اعزام به مسابقات ملاک است نه شرایط سنی.
وی افزود: در دوره قبلی این مسابقات در سال 2013 شرکت نکرده بودیم و اطلاع چندانی از شرکت کنندگان نداریم. کشورهایی مثل مصر، الجزایر، تونس، ترکیه و قزاقستان شناگران نسبتا خو بی دارند. برای مثال کشور مالزی و اندونزی تعدادی شناگر خوب دارد. اینکه کدام شناگر از کشورها شرکت خواهد کرد و آیا با تمام توان خود در این مسابقات شرکت می کنند؟ برای ما نامعلوم است.
حضرتی تصریح کرد: امیدوارم شناگران نتایج خوبی بگیرند و رکوردهای شخصی و حتی ملی ارتقا پیدا کنند تا نیم نگاهی هم به مسابقات جهانی بوداپست داشته باشیم. آرزوی قلبی ما حضور در المپیک 2020 توکیو است اما باید مسیرها هموارتر شود. استان های مختلف ما شرایط خوبی از نظر استخر مناسب ندارند و واقعا در مضیقه هستند. در این شرایط انتظار زیاد داشتن عادلانه نیست. نمی توانیم شرایط خودمان را با کشورهای دیگر که شرایط بهتری از لحاظ تمرینی دارند؛ مقایسه کنیم. شناگران ما هفته پیش در ترکمنستان بودند و چندین مدال کسب کردند. این کشور برای مسابقات داخل سالن استخر مجهز و جدیدی ساخته ولی ما بعد از استخر آزادی سال هاست که چنین استخری را نداریم. بنابراین نباید انتظار پیشرفت زیادی داشت. اگر خواستار پیشرفت بیشتر هستیم باید در ساخت و تجهیز استخرهایمان بازنگری کلی داشته باشیم.
برنامه زنده مجله ورزش های آبی، یکشنبه 17 اردیبهشت کاری از گروه مسابقات ورزشی و با اجرای حسین شریفی و به تهیه کنندگی محسن افضلی بود. این برنامه از ساعت 15:05 تا 16 یکشنبه ها ( بصورت یک هفته درمیان) از شبکه رادیویی ورزش پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • برنامه های رضوانی در دوران ریاست جدید

  • تحلیل رقابت های لیگ برتر واترپلو

  • طلایی شدن کانوپولو و انگیزه ها برای مسابقات جهانی

  • حذف سرپرستی از فدراسیون ها

  • نقد لیگ واترپلو

  • درخشش پاروزنان روئینگ در مسابقات قهرمانی آسیا

  • کسب اولین مدال جهانی قایقرانی

  • تمهیدات فدراسیون نجات غریق و ایمنی سواحل

  • مدال پرافتخار قایقران مازندرانی در مسابقات جهانی

  • تشکیل تیم ملی شنای بانوان پس از 12 سال