صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

یك شنبه(یك هفته درمیان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

برنامه مجله ورزش های آبی یکشنبه 20 فروردین با حضور حمید شمالی، رئیس انجمن کایت بردینگ به توضیح در خصوص فعالیت های این رشته ورزشی در کشورمان اختصاص داشت.

به گزارش رادیو ورزش؛ حمید شمالی، رئیس انجمن کایت بردینگ گفت: کایت بردینگ یکی از رشته های بادبانی است و شامل یک کایت در نقش بادبان و مجموعه ای از نخ (لاین)هایی است که کایت را به شخص روی آب که بر روی تخته ای قرار دارد متصل می کند و او را بروی آب می کشد. این رشته جز کلاس بادبانی محسوب می شود و توسط انجمن جهانی کایت بردینگ IKA اداره می شود. در کشور ما نیز این رشته زیر نظر فدراسیون قایقرانی به فعالیت می پردازد.
شمالی درباره سفر بابینی، رئیس انجمن جهانی کایت بردینگ در روز یکشنبه 20فروردین به کیش توضیح داد: ما در آبانماه سال گذشته به دعوت کمیته کایت بردینگ فدراسیون بادبانی قطر به دیدار مسابقات فینال یکی از کلاس های کایت بردینگ رفتیم و از بابینی، رئیس انجمن جهانی کایت بردینگ دعوت کردیم تا به کشورمان بیاید و از امکانات و پتانسیل های این رشته ورزشی دیدن کند. با توجه به اینکه یک سال تلاش کردیم تا بتوانیم برای تقویت زیرساخت های آموزشی مربیانی را تربیت کنیم؛ تصمیم گرفتیم تا بازدید وی با به ثمر نشستن این فعالیت همزمان باشد. برگزاری جلساتی با امینی، رئیس فدراسیون قایقرانی، مسئولین وزارت ورزش و جوانان، مسئولین منطقه آزاد کیش با بابینی در دستور کار قرار دارد.
وی درباره ترویج این رشته گفت: تلاش ما برای اطلاعرسانی بهتر در خصوص این رشته به مردم نواحی ساحلی و سایرین است. بهتر است افراد ساحل نشین تمرکز اصلی خود را بر ورزش های آبی بگذارند تا بهترین استفاده از این منابع صورت گیرد. رشته کایت بردینگ از اواخر دهه 90 در دنیا ایجاد شد و دربردارنده هر دو جنبه تفریحی و قهرمانی است. با حدود 15 تا 20 ساعت آموزش دیدن زیر نظر مربی می توان بخوبی این رشته را یاد گرفت و فعالیت درآن محدودیت سنی ندارد. ضمن اینکه این رشته مهیج در المپیک 2020 توکیو جز موارد نمایشی قرار گرفته است. کایت بردینگ به سرعت در حال رشد است و درباره مدال آوری آن در جلسات فدراسیون جهانی بادبانی در سال 2017 تصمیم گیری خواهد شد.
برنامه زنده مجله ورزش های آبی، یکشنبه 20 فروردین کاری از گروه مسابقات ورزشی و با اجرای حسین شریفی بود. این برنامه از ساعت 15:05 تا 16 یکشنبه ها ( بصورت یک هفته درمیان) از شبکه رادیویی ورزش پخش می شود.


مرتبط با این خبر

  • برنامه های رضوانی در دوران ریاست جدید

  • تحلیل رقابت های لیگ برتر واترپلو

  • طلایی شدن کانوپولو و انگیزه ها برای مسابقات جهانی

  • حذف سرپرستی از فدراسیون ها

  • نقد لیگ واترپلو

  • درخشش پاروزنان روئینگ در مسابقات قهرمانی آسیا

  • کسب اولین مدال جهانی قایقرانی

  • تمهیدات فدراسیون نجات غریق و ایمنی سواحل

  • مدال پرافتخار قایقران مازندرانی در مسابقات جهانی

  • تشکیل تیم ملی شنای بانوان پس از 12 سال