ورزش ایران ورزش های آبی یك شنبه(یك هفته درمیان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي آبي)

بازگشایی استخر آزادی به روی شناگران

برنامه زنده "ورزش ایران، ورزش های آبی" روز یکشنبه 29 اردیبهشت با حضور مدیر تیمهای ملی شنا، رئیس فدراسیون شنا و مدیر شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی به موضوع بازگشایی استخر قهرمانی آزادی اختصاص داشت.

1398/02/30
09:18

به گزارش رادیو ورزش؛ محسن سمیع زاده، مدیر تیمهای ملی شنا پیرامون کمپ آماده سازی تیم ملی در سرین اظهار کرد: یک کمپ 3 روزه در سرین برگزار کردیم. 27 شناگر به این کمپ دعوت شدند. هدف ما از این کمپ آموزش، سنجش، آنالیز شناگران و ارائه برنامه به آنها بود تا وقتی شناگران به شهرهای خود برمی گردند، هم راستا حرکت کنند. مربیان شناگران هم به کمپ دعوت شده بودند. شناگران رکوردها و حد نصاب خوبی را به جای گذاشتند. از امروز هم تمرینات را در شهرهای خود زیر نظر مربیانشان دنبال می کنند. امیدواریم کسب ورودی المپیک در 50 و 100 متر آزاد و 100 متر پروانه اتفاق بیفتد.
سمیع زاده با بیان اینکه استخر آزادی همچنان بروی شناگران بسته است، در این رابطه عنوان کرد: پایه شنای کشور دچار مشکل است و تلاش ما بر این است که شناگران برای کشور افتخارآفرینی کنند. ولی از هر مسیری که وارد می شویم با مشکلات جدیدی روبرو می شویم. استخر قهرمانی آزادی هنوز بروی ملی پوشان بسته است که جای تامل دارد. البته شخص محمدرضا داورزنی ورود پیدا کرده و تفاهم نامه ای تنظیم شده که نه نجات غریق آسیب ببیند و نه شنا. ولی کماکان شرکت توسعه و تجهیز ممانعت می کند و یکسری ابعاد حقوقی را پیگیری می کند. از همینجا خواهش می کنم که درب استخر آزادی باز شود تا ملی پوشان تمرین کنند.
محسن رضوانی، رئیس فدراسیون شنا در مورد اقدامات صورت گرفته جهت حل مسئله استخر آزادی گفت: دو هفته پیش و همچنین یک هفته پیش جلساتی در این رابطه داشتیم. به هر حال ما هم درآمدی نداریم چون کار ما قهرمانی است. مسابقات انتخابی المپیک را در پیش داریم و قهرمانان ما باید تمرین کنند. درخواست می کنم مدیریت شرکت توسعه و تجهیز دستور بازگشایی این استخر را صادر کند تا ورزشکاران ما به تمرین بپردازند. ما هم قراداد را امضا می کنیم.
حسن کریمی، مدیر شرکت توسعه و تجهیز اماکن وزشی درخصوص علت عدم بازگشایی استخر آزادی بیان کرد: استخر آزادی از اول هم مشکلی نداشت و در اختیار فدراسیون شنا بود. الان هم در اختیار شنا باقی می ماند به شرط اینکه طبق قانون قرارداد بسته شود و به تعهدات خود عمل کنند. قرار هم شد رئیس فدراسیون شنا مدارک را جهت امضای قرارداد بیاورد. به هر حال واگذاری ضوابط و مقررات خودش را دارد. همه ما یک هدف داریم که به ورزش بخصوص ورزش قهرمانی کمک کنیم. قانون یکسری وظایف و اختیارات برای من و یکسری هم برای فدراسیونها مشخص کرده است. برای نگهداری استخر پولی به ما پرداخت نمی شود و از درآمد خود مجموعه ها باید از آن نگهداری کنیم. در نتیجه حداقلی که مبلغ آن کارشناسی می شود باید برای نگهداری این مجموعه ها پرداخت شود. در مورد بسته بودن آزادی بروی ملی پوشان هم اعلا می کنم که از فردا شناگران می توانند به استخر آزادی بروند. مسئله اداری و امضا قرارداد نیز حل خواهد شد.
برنامه زنده "ورزش ایران، ورزش های آبی" روز یکشنبه 29 اردیبهشت با اجرای شریفی بود. این برنامه ساعت 15:05 یکشنبه ها ( بصورت یک هفته در میان) به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های آبی)