صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

یك شنبه(یك هفته درمیان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

برنامه مجله ورزش های آبی یکشنبه 22 اسفند میزبان غلامرضا امینی، رئیس فدراسیون قایقرانی و پورعسگرپرست، دبیر کمیته روئینگ فدراسیون قایقرانی بود.

به گزارش رادیو ورزش؛ غلامرضا امینی، رئیس فدراسیون قایقرانی در گفتگو با رادیو ورزش گفت: خانواده ورزش قایقرانی خانواده ای بزرگ و پرهزینه است. ما مجبور هستیم اردوی آبهای آرام، روئینگ و اسلالوم را درحد کمی برگزار کنیم. در صورتی که باید سخت کار کنیم و ادوهای متعددی داشته باشیم تا همانند مسابقات آسیایی اینچئون مدال های خوشرنگی بدست بیاوریم. درحال حاضر اردوها زیرنظر نیکولا جیوگانیگ، مربی رومانیایی خواهد بود. امیدواریم بتوانیم برای ادامه فعالیت وی در ایران قرارداد خوبی منعقد کنیم.
امینی افزود: در گفتگویی که با رئیس فدراسیون مجارستان با توجه به تفاهم نامه دو وزیر ایران و مجارستان داشتیم و اینکه قایقرانی در مجارستان حرف اول را می زند؛ تصمیم گرفتیم قبل از مسابقات کاپا یک اردوی مشترک با تیم ملی این کشور داشته باشیم.
در بخش آقایان قایقرانی آبهای آرام مربی خوبی داریم و نیازی به مربی خارجی نیست اما در بخش بانوان خانم سونیا نورزاد از قهرمانان خوب قایقرانی حضور دارند که تحصیل کرده تربیت بدنی نیز هستند و خود ایشان اعتقاد دارند که به یک مشاور مجارستانی برای مربی گری تیم ملی نیاز دارند.
نتایجی که در اسلالوم مسابقات تایلند بدست آوردیم بد نبود اما ایده آل ما هم نبود. سونیا گماری هم موفق شد در اسلالوم فضای آبهای آرام مدال برنز را از آن خود کند.
در بخش دیگری از برنامه پورعسگرپرست، که بتازگی به سمت دبیری کمیته روئینگ منتصب شده در رابطه با برنامه های این کمیته بیان کرد: برنامه های استعدادیابی در دست اقدام است. ضمن اینکه برای مسابقات، جشنواره ها و تست های مختلف هر هفته جلسه روئینگ برگزار می شود تا با حضور افراد قدیمی تر و با تجربه تصمیمگیری شود. در کنار برنامه های کوتاه مدت برنامه های میان مدت مانند موفقیت در بازی های 2018 جاکارتا و برنامه های بلند مدت برای المپیک 2020 توکیو قرار دارد.
پورعسگرپرست در خصوص فعالیت جیوگانیگ گفت: محسن شادی، قهرمان تیم ملی کشورمان در حال انجام تمرینات آمادگی جسمانی است. اگرچه برای ورود او به عرصه مربیگری هنوز خیلی زود است و او همچنان باید به افتخارآفرینی برای کشورمان ادامه بدهد اما او می تواند در کنار جیوگانیگ فعالیت کند. جیوگانیگ مربی صاحب سبکی در جهان است. ضمن اینکه هنر خود را 8 سال پیش در کشورمان به نمایش گذاشت و باعث موفقیت تیم ملی و شگفتی همگان در کوتاه مدت شد. در بازگشت این مربی به کشورمان امیدها برای بازگشت موفقیت ها زیاد است.
برنامه زنده مجله ورزش های آبی، یکشنبه 22 اسفند کاری از گروه مسابقات ورزشی و با اجرای حسین شریفی بود. این برنامه از ساعت 15:05 تا 16 یکشنبه ها ( بصورت یک هفته درمیان) از شبکه رادیویی ورزش پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • طلایی شدن کانوپولو و انگیزه ها برای مسابقات جهانی

  • حذف سرپرستی از فدراسیون ها

  • نقد لیگ واترپلو

  • درخشش پاروزنان روئینگ در مسابقات قهرمانی آسیا

  • کسب اولین مدال جهانی قایقرانی

  • تمهیدات فدراسیون نجات غریق و ایمنی سواحل

  • مدال پرافتخار قایقران مازندرانی در مسابقات جهانی

  • تشکیل تیم ملی شنای بانوان پس از 12 سال

  • استخدام مربی خارجی برای شنا

  • تاسیس مدرسه کایت بردینگ در کیش