ورزش ایران ورزش های آبی یك شنبه(یك هفته درمیان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي آبي)

واکنش رئیس فدراسیون شنا به واگذاری استخر آزادی

برنامه زنده "ورزش ایران ورزش های آبی" روز یکشنبه 18 فروردین با حضور رئیس فدراسیون شنا و مدیر روابط عمومی مجموعه ورزشی آزادی به موضوع واگذاری استخر آزادی پرداخت.

1398/01/19
09:30

به گزارش رادیو ورزش؛ محسن رضوانی، رئیس فدراسیون شنا پیرامون موضوع واگذاری استخر آزادی به فدراسیون نجات غریق و غواصی اظهار کرد: استخر آزادی از بدو تاسیس در اختیار قهرمانان ملی و شنای کشور بود و کار قهرمانی در آن انجام می شد. اگر ما پول زیادی از افراد استفاده کننده دریافت نمی کردیم به خاطر رعایت حال افراد بود. استخر کم عمق این مجموعه که می تواند درآمدزا باشد به بخش خصوصی واگذار شده است. استخر آزادی خانه شناست. شورای المپیک آسیا صد هزار دلار وسایل در اختیار ما قرار داد که در استخر آزادی نصب است.
وی ادامه داد: ورزشکاران ما اخیرا عملکرد بسیار خوبی داشتند و رکوردهای زیادی جابجا کردند و در شرایط سخت تحریم، این حاشیه ها ورزش را از واقعیت خود دور می کند.
رضوانی تصریح کرد: قرار است جلسه ای با حضور معاونت ورزش قهرمانی و مسئولان شرکت توسعه و تجهیز داشته باشیم و مطمئن هستم این مسئله حل می شود. در ضمن گفته شده که بنده اعلام کرده ام که تمایلی به در اختیار داشتن استخر آزادی ندارم. در نامه مربوط به سال 94 صحبتی که مطرح شد این بود که استخر صبح و بعد از ظهر در اختیار ما باشد و بقیه روز اجاره داده شود. نه اینکه رضوانی اینجا را نمی خواهد و به کس دیگری داده شود. هیچ استخر دیگری مثل آزادی استاندارد نیست و کلیه قهرمانان ما آنجا شکل گرفته و این استخر می تواند فضای شنا را مدیریت کند.
رضا موسوی، مدیر روابط عمومی مجوعه ورزشی آزادی دیگر میهمان تلفنی این برنامه بود که در مورد این موضوع عنوان کرد: طی نامه مورخه 97/11/21 که به ریاست فدراسیون شنا زده شد، اعلام شد که از ابتدای سال این مجموعه جدید جهت بروزرسانی سیستم تعطیل خواهد بود. بعلاوه فدراسیون شنا از سال 94 مکررا اعلام کرده بود که قادر به تامین هزینه هر دو استخر آزادی و 9 دی نیست و تصمیم بر آن شد با توجه به درخواست فدراسیون نجات غریق این استخر به فدراسیون نجات غریق واگذار شود.
وی در ادامه افزود: دو هفته مانده به پایان سال رضوانی و شعبانلو در جلسه ای حضور داشتند و قرار شد که استخر واگذار شود. با توجه به اینکه فدراسیون شنا از عهده هزینه های استخر بر نمی آید، استخر برعهده مجموعه باشد و این فدراسیون سانسهایی که نیاز دارد را اعلام کند. استخر آزادی و 9 دی هر دو جز اماکن دولتی هستند و فدراسیون شنا و غریق نجات می تواند با هماهنگی هم از آن استفاده کنند و در بحث قهرمانی و تمرین تیمهای ملی خللی وارد نمی شود.
برنامه زنده "ورزش ایران ورزش های آبی" روز یکشنبه 18 فروردین با اجرای شریفی بود. این برنامه ساعت 15:05 یکشنبه ها ( بصورت یک هفته در میان) به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های آبی)