ورزش ایران ورزش های آبی یك شنبه(یك هفته درمیان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي آبي)

برگزاری رقابتهای باشگاهی نجات غریق

برنامه "مجله ورزش های آبی" روز یکشنبه 5 اسفند با حضور ایلخان نوری، رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی به آخرین اخبار و رویدادهای این رشته پرداخت.

1397/12/06
08:27

به گزارش رادیو ورزش؛ ایلخان نوری، رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی پیرامون رویدادهای این رشته اظهار کرد: 25 و 26 بهمن ماه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مسابقات نجات غریق زیر 20 سال آقایان کشور برگزار شد. این مسابقات ابتدا در 6 منطقه کشور بین استانهای مختلف برگزار شد و نفرات برتر استانها در البرز به رقابت نهایی پرداختند. در پایان منطقه مرکز به قهرمانی رسید و منطقه شمال شرق کشور دوم شد. همچنین26 بهمن ماه هم اولین دوره مسابقات باشگاهی نجات غریق بانوان برگزار شد. پنجشنبه 2 اسفند نیز پایان مسابقات باشگاهی آقایان کشور را داشتیم. این مسابقات با حضور 10 تیم باشگاهی برگزار شد که در نهایت باشگاه دانشگاه آزاد اسلامی به مقام قهرمانی رسید.
نوری تصریح کرد: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری و استراتژی فدراسیون در همگانی نمودن ورزش جهت شناساندن رشته نجات غریق در بین مردم و آحاد جامعه فعالیتهایی انجام شده که از آن جمله برگزاری مسابقات و گردهمایی منجیان غریق است. با توجه به شرح وظایف منجیان غریق که نجات جان هموطنان و نظارت بر اماکن آبی است، هر چقدر هم نیروی توانمند و متخصص در این مورد داشته باشیم، کم است.
رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی در رابطه با برگزاری مجمع این فدراسیون گفت: هفته گذشته مجمع عمومی سالیانه فدراسیون در مشهد برگزار شد. مجمع با حضور اکثریت نفرات و تمام استانها و نماینده ورزشکاران، مربیان و داوران برگزار شد. در حاشیه این مجمع مدالی که در مسابقات 2014 فرانسه کسب کردم را به آستان قدس رضوی تقدیم کردم.
برنامه زنده "مجله ورزش های آبی" روز یکشنبه 5 اسفند با اجرای شریفی بود. این برنامه از ساعت 15:05 تا 16 یکشنبه ها ( بصورت یک هفته درمیان) از شبکه رادیویی ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های آبی)