صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

یك شنبه(یك هفته درمیان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

برنامه مجله ورزش های آبی یکشنبه 8 اسفند با حضور رضوانی، رئیس فدراسیون شنا، شیرجه، واترپلو به ارزیابی عملکرد این فدراسیون در سال 95 اختصاص داشت.

به گزارش رادیو ورزش؛ رضوانی، رئیس فدراسیون شنا، شیرجه، واترپلو درباره فعالیت های این فدراسیون در سال 95 بیان کرد: امسال پس از 15 سال کشورمان در مسابقات قهرمانی آسیا که در رشته های شنا، شیرجه و واترپلو برگزار شد؛ شرکت کرد. حضور در انتخابات کنفدراسیون آسیا و صاحب کرسی شدن هموطنانمان در آن؛ شرکت در مسابقات قهرمانی آسیای واترپلو در رده جوانان و انتخاب ایران به عنوان یکی از سه تیم برتر برای حضور در مسابقات جهانی؛ جابجایی 7 رکورد ملی بزرگسالان، 39 رکورد ملی رده نوجوانان و شرکت در رقابت های مسافت کوتاه کانادا نیز از اقدامات مهم سال 95 است.
رضوانی در خصوص پیشرفت شناگران ایرانی توضیح داد: از سال 2009 که لباس اضافه از شناگران گرفته شده و آنها زیرنظر فدراسیون جهانی در رقابت ها شرکت می کنند؛ 5 رکورد دنیا از جمله 50، 100 و 200 متر قورباغه، 100 متر کرال پشت و 200 متر مختلط انفرادی جابجا شده است. تنها دو شناگر خوب کشورمان پاشا وحدتی و محمد بیداریان 50 متر را در 23 ثانیه شنا می کردند. اما در حال حاضر 5 شناگر این رکورد را دارند و این باعث خوشحالی و ابراز تبریک به مربیان پرتلاشی است که در عرصه قهرمانی کار می کنند.
وی افزود: تا زمانی که در ورزش های پایه بصورت راهبردی عمل نکنیم به پیشرفت نمی رسیم. حداقل کاری که در مورد ورزش های پایه و پرمدال می توان انجام داد؛ این است که این رشته ها را از هم جدا کنیم. زیرا این رشته ها نجات دهنده ورزش کشور هستند. برای مثال رشته ای مانند ژیمناستیک به تنهایی پایه بسیاری از رشته ها است و می تواند با ایجاد آمادگی اولیه در ورزشکاران درآمدزایی بالایی داشته باشد و به کمک سایر دستگاه ها نیازی نداشته باشد. در مورد شنا هم همینطور است و این رشته سرمایه گذاری بزرگی برای سلامت جامعه قلمداد می شود.
رضوانی در مورد فضاهای ورزشی و استخرهای در اختیار توضیح داد: بر اساس آماری که سه سال گذشته گرفته شده 3200 استخر در کشور وجود دارد که 1600 واحد آن در تهران وجود دارد. دو استخر 9 دی و آزادی در اختیار فدراسیون قرار دارد که با رایزنی ها بحث بدهکاری فدراسیون و اجاره دادن بابت آن حل و فصل خواهد شد. این مشکل نقطه منفی است که بسیاری از محاسبات مالی فدراسیون را تحت تاثیر قرار می دهد. با ورود کمیسیون ماده 5 و حل هرچه زودتر این مشکل، فدراسیون شنا به عنوان بالاترین نهاد فنی کشور در آموزش شنا می تواند کلاس های آموزشی را ساماندهی کند و مطمئنا کلیه استخرهای شهرداری ها و سایر نهادهای کشور در ارتباط با فدراسیون فعال خواهند شد.
فدراسیون شنا در حوزه همگانی کردن شنا با برگزاری مسابقات شنای مادران سالم، مسابقات شنای مادران و دختران، جشنواره های مختلف در سطح کشور و ... با کمک هیئت های استانی به ورزش همگانی کشور کمک می کند. اما برای ورود به کلیه استخرهای کشور به پشتوانه قانونی نیاز داریم که باید توسط کمیسیون ماده 5 تامین شود.
برنامه زنده مجله ورزش های آبی، یکشنبه 8 اسفند کاری از گروه مسابقات ورزشی و با اجرای حسین شریفی بود. این برنامه از ساعت 15:05 تا 16 یکشنبه ها ( بصورت یک هفته درمیان) از شبکه رادیویی ورزش پخش می شود.


مرتبط با این خبر

  • برنامه های رضوانی در دوران ریاست جدید

  • تحلیل رقابت های لیگ برتر واترپلو

  • طلایی شدن کانوپولو و انگیزه ها برای مسابقات جهانی

  • حذف سرپرستی از فدراسیون ها

  • نقد لیگ واترپلو

  • درخشش پاروزنان روئینگ در مسابقات قهرمانی آسیا

  • کسب اولین مدال جهانی قایقرانی

  • تمهیدات فدراسیون نجات غریق و ایمنی سواحل

  • مدال پرافتخار قایقران مازندرانی در مسابقات جهانی

  • تشکیل تیم ملی شنای بانوان پس از 12 سال