جهان ورزش (ژیمناستیك) شنبه (یك هفته در میان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران ( ژيمناستيك)

رشد و فراگیری رشته آكروژیم در كشور

برنامه "ورزش ایران، ژیمناستیك" شنبه 21 اردیبهشت با حضور علی نكویی، رئیس كمیته آكروژیم فدراسیون ژیمناستیك به بررسی رشته آكروژیم اختصاص داشت.

1398/02/22
08:25

به گزارش رادیو ورزش؛ علی نكویی، رئیس كمیته آكروژیم پیرامون وضعیت توسعه رشته آكروژیم در كشور اظهار كرد: قبلا این رشته در شاخه آكروباتیك كار می شد ولی با توجه به ارتباط نزدیك ژیمناستیك و آكروباتیك با نام آكروژیم فعالیت خود را انجام می دهد. چند سالی است كه آكروژیم در كشور رشد پیدا كرده و استقبال خوبی از آن می شود و فدراسیون هم توجه خوبی بدان دارد. اخیرا هم مسابقاتی برگزار كردیم كه آمار شركت كنندگان در آن بالای صد نفر بود. در مسابقات آسیایی قزاقستان تیم زیر 18 سال ما توانست مقامهای نائب قهرمانی و سومی را كسب كند.
وی در ادامه افزود: مسابقات آكروژیم در دو گروه سنی زیر 18 سال و بالای 18 سال و بصورت گروه های 2 نفره و 4 نفره برگزار می شود. ما در رده زیر 18 سال امید سكو داریم. در مهرماه مسابقات قهرمانی آسیا در ازبكستان برگزار می گردد كه قصد داریم تیمی قوی را اعزام كنیم. در بزرگسالان امید كمتر است و با توجه به امتیازاتی كه در مسابقات اخیر كسب شده و درصورتی كه برآورد كنیم می توانند روی سكو بروند، اعزام خواهیم كرد.
نكویی درخصوص چگونگی ورود به این شاخه از ژیمناستیك گفت: این رشته امكانات خاصی لازم ندارد و در هر سالنی و حتی در فضای باز می توان انجام داد. خانواده ها بیشتر فرزندان خود را وارد ژیمناستیك هنری می كنند. برای ورود به این رشته بهتر است یكی و دو ترم ژیمناستیك هنری كار شود و بعد از استعدادیابی به شاخه های دیگر مثل آكروژیم هدایت شوند. نونهالان ما می توانند بعد از ژیمناستیك با توجه به تیپ بدنی در آكروژیم فعالیت كنند.
برنامه زنده "ورزش ایران ژیمناستیك" شنبه 21 اردیبهشت با اجرای زمانی و كارشناسی امیدی بود. این برنامه هر دو هفته یكبار ساعت 15:05 روزهای شنبه تقدیم به علاقه مندان این رشته می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران ( ژیمناستیك)