ورزش ایران ژیمناستیک شنبه (یك هفته در میان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران ( ژيمناستيك)

گفتگو با اولین مدال آور ژیمناستیک در المپیک

برنامه "مجله ژیمناستیک" شنبه 12 آبان با حضور بهنام جودی، سرمربی تیم ملی ژیمناستیک جوانان و رضا بهلول زاده، ملی پوش ژیمناستیک به بررسی عملکرد این ورزشکار در المپیک جوانان آرژانتین پرداخت.

1397/08/13
13:21

به گزارش رادیو ورزش؛ بهنام جودی، سرمربی تیم ملی جوانان که به عنوان مربی رضا بهلول زاده در المپیک جوانان آرژانتین حضور داشت پیرامون این مسابقات اظهار کرد: در این رقابتها 5 ژیمناستیک کار برتر و پر عنوان دنیا شرکت داشتند. رضا بهلول زاده نماینده کشورمان در این رقابتها که از سطح بالایی برخوردار بود؛ حضور داشت. او در 6 وسیله به فینال قهرمان قهرمانان رفت و سیزدهم شد و در خرک حلقه که وسیله تخصصی بهلول زاده است؛ در فینال توانست مقام سوم را کسب کند. البته مدال او نقره بود ولی داوران دو سه دهم نمره کم دادند و قهرمان روس دوم شد و نقره گرفت.
جودی درخصوص تجربیاتی که به عنوان مربی در المپیک جوانان آرژانتین کسب کرد؛ بیان کرد: من نیز در این آوردگاه که آرزوی هر مربی است؛ تجربه خوبی بدست آوردم. حالا ما به این باور رسیده ایم که می توانیم مدالهای المپیکی را تکرار کنیم. اگر مسئولان حمایت کنند؛ مربیان و بازیکنان ما این پتانسیل را دارند که مدالهای پررنگتری را بگیرند. ژیمانستیک ایران به این خودباوری رسیده و اگر بسترها فراهم شود؛ قطعا گرفتن مدال المپیک دشوار نیست.
رضا بهلول زاده، ملی پوش ژیمناستیک دیگر میهمان تلفنی این برنامه بود که در رابطه با ورودش به این رشته ورزشی گفت: بنده متولد 30 اسفند سال 79 هستم. حدود 14 سال است که نزد بهنام جودی ژیمناستیک کار می کنم. یعنی از وقتی سه سال و نیم داشتم. سال 94 وارد تیم ملی جوانان شدم. اولین مسابقه برون مرزی که اعزام شدم سال 96 در مسابقات قهرمانیجوانان آسیا در تایلند بود که مدال کسب نکردم ولی فینالیست شدم. در مسابقات اسلوونی دو مدال طلا، یک نقره و یک برنز گرفتم. در مسابقات هنگ کنگ 2 طلا، 1 نقره و 1 برنز کسب کردم. در اردیبهشت ماه امسال در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا در جاکارتا در خرک حلقه برنز گرفتم که در همین مسابقات کسب سمیه المپیک جوانان آررژانتین هم شد. سپس انتخابی المپیک جوانان آرژانتین بین من و مهدی الفتی در دو مرحله انجام شد و من انتخاب شدم.
بهلول زاده درخصوص عملکردش در المپیک جوانان آرژانتین عنوان کرد: در المپیک جوانان آرژانتین 36 کشور حضور داشتند. در 6 وسیله به دلیل کمردردی که داشتم نتوانستم عملکرد خوبی ارائه دهم ولی با کمک پزشکان کمیته ملی المپیک وضعیت بهتری پیدا کردم و توانستم در فینال خرک حلقه خوش بدرخشم. البته با وسایل و امکاناتی که در کشور وجود دارد رسیدن به این نتایج بسیار سخت است. حتی خرک حلقه استانداردی در اختیار ندارم. به هر حال امکانات در این حد است و باید با آن کنار بیائیم.
برنامه زنده "مجله ژیمناستیک" شنبه 12 آبان با اجرای یاور امیدی بود. این برنامه هر دو هفته یکبار ساعت 15:05 روزهای شنبه تقدیم به علاقه مندان این رشته می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران ( ژیمناستیک)