ورزش ایران ژیمناستیک شنبه (یك هفته در میان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران ( ژيمناستيك)

ارزیابی عملکرد تیم ملی ژیمناستیک در بازیهای آسیایی جاکارتا

برنامه "مجله ژیمناستیک" شنبه 31 شهریور با حضور منصور راضی نژاد، کارشناس و مربی ژیمناستیک به بررسی عملکرد تیم ملی ژیمناستیک در بازیهای آسیایی جاکارتا پرداخت.

1397/07/01
08:57

به گزارش رادیو ورزش؛ منصور راضی نژاد، کارشناس و مربی ژیمناستیک پیرامون عملکرد تیم ملی ژیمناستیک در بازیهای آسیایی جاکارتا اظهار کرد: ورزشکاران ما زحمت خود را کشیدند. ما در تیم ملی نماینده داشتیم و شاهد این مطلب بودیم. اگر تیم کامل اعزام شده بود می توانستیم رتبه هفتم را به جای هشتم کسب کنیم.
وی ادامه داد: از نظر مدیریتی اشکالات عمده ای در تیم ملی مشاهده می شد. کمتر از یک ماه مانده به مسابقات ورزشکاران در منطقه بدنسازی بودند و همین باعث شده بود که انرژی زیادی از دست بدهند. ما باید در این رابطه بهتر کار می کردیم و مربی هلندی تیم هم این اشکالات را وارد می دانست. دو ماه مانده به مسابقات باید تمرین حرکاتی که برای افزودن به برنامه هستند را رها و به سراغ اجرای برنامه می رفتیم. به این دلیل معمولا در مسابقات ژیمناستیک آسیب دیدگی نمی بینیم چون ورزشکاران دو ماه با آن حرکتها زندگی می کنند. این در حالی بود که ژیمناستیک کاران ما هنوز در تک حرکت کار می کردند. وقتی اجرای برنامه دیر شروع می شود با اتفاقاتی مانند آسیب دیدگی سامان مدنی نیز مواجه می شویم.
راضی نژاد درخصوص نحوه انتخاب اعضای تیم ملی ژیمناستیک عنوان کرد: در انتخاب ورزشکاران نیز اشکال بزرگی که وجود داشت این بود که برای مسابقه مهمی مثل بازیهای آسیایی تنها دو نفر داور اجراها را قضاوت کردند. ژیمناستیک یک رشته رکوردی نیست که طبق رکورد ورزشکاران برتر انتخاب شوند. به این دلیل باید استانداردها و شرایط انتخاب درست باشد. وقتی 7 داور برای جریمه قرار داده می شوند، معنا دارد و زمانی که تعداد را کم می کنیم، احتمال اشتباه هم زیاد می شود. به علاوه ورزشکاران تا آخرین لحظه تست می دادند و تنها از میان ورزشکارانی که در اردو بسر می بردند، انتخاب صورت می گرفت. ژیمناستیک بازی تیمی نیست که ورزشکار حتما باید در اردو باشد و با تیم هماهنگ شود. این رشته ای انفرادی است و ممکن است اردو شرایط خوبی نداشته باشد و فرد رشد نکند. من دیده بودم که ورزشکارم هر موقع از اردو برمی گردد خسته است و مشخص بود که در شرایط فشار است نه اردو. نحوه تشکیل اردوی تیم ملی باید تغییر کند. این نگاه که چند نفر به اردو بیاوریم و بقیه را حذف کنیم درست نیست و باید به همه فرصت دهیم بیایند و تست بدهند. همچنین باید توجه ویژه ای به افرادی که در اردو خدمت می کنند، صورت گیرد.
برنامه زنده "مجله ژیمناستیک" شنبه 31 شهریور با اجرای یاور امیدی بود. این برنامه هر دو هفته یکبار ساعت 15:05 روزهای شنبه تقدیم به علاقه مندان این رشته می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران ( ژیمناستیک)