ورزش ایران ژیمناستیک شنبه (یك هفته در میان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران ( ژيمناستيك)

تجهیزات مستهلک ژیمناستیک عامل آسیب دیدگی ورزشکاران این رشته

برنامه "مجله ژیمناستیک" شنبه 3 مرداد با حضور نادر مدنی، رئیس شاخه هنری فدراسیون ژیمناستیک به موضوع عملکرد تیم ملی ژیمناستیک در بازیهای آسیایی جاکارتا پرداخت.

1397/06/04
09:36

به گزارش رادیو ورزش؛ نادر مدنی، رئیس شاخه هنری فدراسیون ژیمناستیک پیرامون عملکرد تیم ملی ژیمناستیک در بازیهای آسیایی جاکارتا اظهار کرد: ورزشکاران ما هر چه در چنته داشتند، به اجرا گذاشتند. ما هم انتظار خاصی از آنها نداشتیم. تا حد توان کار کردند که حتی باعث آسیب دیدگی ورزشکار ما هم شد.
وی ادامه داد: جهت آماده سازی تیم ملی، اردوهای منظمی در هر ماه به صورت دو اردوی 15 روزه برگزار شد. در روزهای آخر از روانشناس و متخصص تغذیه هم استفاده شد تا چیزی کم گذاشته نباشیم. ورزشکاران ما در حدود 20 اردو را پشت سر گذاشتند که در شهرهای مختلف و زیر نظر مربی خود ورزشکاران و همچنین سرمربی تیم ملی بود. بعلاوه جلسات متعددی هم جهت بررسی نقاط ضعف و قوت تیم داشتیم.
مدنی تصریح کرد: قطبهای مهم ژیمناستیک دنیا در آسیا قرار دارند. سعیدرضا کیخا در مرحله قبل از فینال، امتیاز 14/65 را کسب کرد و در فینال که نهایت سختگیری انجام می شود و امتیازات پائین می آید، امتیاز 14/77 را گرفت، یعنی ارتقای نمره هم داشت. مهدی احمد کهنی، ملی پوش ما در دارحلقه بود. درحالیکه همه کارشناسان تصور می کردند شاید نتوانیم جایگزینی برای قهرمان ارزنده کشورمان هادی خناری نژاد داشته باشیم، ولی بعد از این مسابقات همه اذعان کردند که او بهترین گزینه ای است که می توان جایگزین خناری نژاد کرد.
وی عنوان کرد: قبل از اعزام در رابطه با وسایل مستهلک ژیمناستیک در کشور صحبت کردیم. اگر قهرمانان آسیا هم روی این وسایل فرسوده ما کار می کردند، ژیمناستیک را کنار می گذاشتند و با آسیب دیدگی راهی مسابقات نمی شدند. مسئولان نیز این موضوع را می دانستند ولی این امر میسر نشد. این مسئله یکی از مشکلاتی است که ورزشکاران ما را دچار آسیب دیدگی می کند.
مدنی یادآور شد: از فدراسیون تقاضا کردیم که در این ماه جلسه ای برای بررسی نقاط ضعف و قوت تیم تشکیل دهد که نتایج آن به اطلاع شنوندگان رادیو ورزش خواهد رسید.
برنامه زنده "مجله ژیمناستیک" شنبه 3 مرداد با اجرای یاور امیدی بود. این برنامه هر دو هفته یکبار ساعت 15:05 روزهای شنبه تقدیم به علاقه مندان این رشته می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران ( ژیمناستیک)