صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

چهارشنبه(يک هفته درميان) از ساعت 09:05 به مدت 55دقيقه

برنامه "مجله هندبال" چهارشنبه 18 اسفند، با شهداد مرتجی، پیشکسوت و مربی هندبال و حسن حسینی، پیشکسوت و داور بین المللی هندبال، درباره انتظاراتی که از رئیس جدید فدراسیون دارند، گفتگو کرد.

به گزارش رادیو ورزش؛ شهداد مرتجی، پیشکسوت و مربی هندبال، در پاسخ به این پرسش که خواسته شما از ریاست جدید فدراسیون هندبال چیست، بیان کرد: دیروز هم در مجمع خدمت بزرگان هندبالی عرض کردم؛ آن چیزی که هندبال ما اکنون نیاز دارد، وفاق و همدلی است و این همدلی باید به هندبال ما بازگردد. شروع موفقیت های ما از اواسط دهه هفتاد، جایی بود که همه بزرگان ما یکی شدند؛ در جبهه کنار هم جنگیدند و ما مرحله به مرحله به قله هندبال آسیا رسیدیم؛ اما متأسفانه در چند سال گذشته به واسطه اختلافاتی که پیش آمده، ضعف هندبال را شاهد هستیم.
وی، ادامه داد: من اختلافات به وجود آمده در خانواده هندبال را بیشتر از چشم افرادی می بینیم که به فکر منافع شخصی خود بودند و هندبال را برای منافع خود می خواستند. این اختلافات ضربه ای به هندبال ما زده است که امیدوارم رحیمی با کمک بزرگان هندبال بتواند اختلافات را کنار بگذارد و مشکلات را برطرف کند.
مرتجی خاطرنشان کرد: متأسفانه لیگ ما ضعیف شده است. گل سرسبد هر فدراسیون لیگ آن فدراسیون است. در لیگ است که بازیکنان پرورش پیدا می کنند و بعد می توانند در خدمت تیم ملی قرار بگیرند. انشالله که رحیمی بتواند به واسطه کمک همکاران باشگاه ها را تقویت و لیگ را پویاتر کند.
حسن حسینی، پیشکسوت و داور بین المللی هندبال، اظهار داشت: جامعه هندبال انتظارات بسیار زیادی از رئیس جدید فدراسیون هندبال دارند و این حقشان است. خانواده هندبال حتماً پشت رحیمی هستند و او را حمایت می کنند؛ انشالله که با همکاری هم بتوانیم چالش های موجود در این رشته ورزشی را از میان برداریم. توانایی های رحیمی در حدی است که بتواند بر این چالش ها پیروز شود و آنها را به فرصت تبدیل کند.
وی، اضافه کرد: خوشبختانه در بحث ها و گفتگوهایی که رحیمی وسایر همکاران داشتند، به این نتیجه رسیدند که از تجربیات گذشته استفاده کنند و نگذارند که اشکالات گذشته مجدداً رخ دهد.
برنامه زنده "مجله هندبال" کاری از گروه مسابقات ورزشی، با اجرای علی اکبر ارمنده، هر دو هفته یک بار چهارشنبه ها، ساعت 09:05 به مدت 55 دقیقه، از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان هندبال می شود.

مرتبط با این خبر

  • جایگاه آموزش و پرورش در توسعه ورزش هندبال

  • خطر تعلیق از هندبال ایران برداشته شد

  • رویدادهای مهم پیش روی تیم ملی هندبال

  • چرایی عدم اعزام تیم هندبال جوانان دختر به رقابت های قهرمانی آسیا

  • نشست مشترک مدیران باشگاه های لیگ برتر هندبال

  • نکات مثبت و منفی لیگ هندبال

  • اسامی نامزدهای ریاست فدراسیون هندبال اعلام شد