جهان ورزش (والیبال) پنج شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(واليبال)

فیروزی: هزینه حضور داوران بین المللی به عهده خودشان است/ فقط در زمان داورزنی افزایش 40 درصدی دستمزد داوران را داشتیم

رییس كمیته داوران فدراسیون والیبال از جزئیات برنامه حضور داوران و ناظران بین المللی در تهران و مشكلات داوران والیبال در كشور خبر داد.س

1400/07/22
14:03

به گزارش رادیو ورزش؛ ابراهیم فیروزی رییس كمیته داوران فدراسیون والیبال در ارتباطی تلفنی با برنامه جهان ورزش (والیبال) كاری از گروه مسابقات درباره حضور داوران و ناظران بین المللی در تهران اظهار داشت: قبل از مسابقات و طبق روال سال های گذشته، جلسات هماهنگی با داوران و ناظران را برگزار می كنیم. در این جلسه به مواردی از جمله بررسی آخرین قوانین و مقررات مربوط به مسابقات، آشنایی با منشی الكترونیك، آمادگی جسمانی داوران، سطح مطالعات و تست های پزشكی می پردازیم. این جلسات هم اندیشی با حضور مسئولین فدراسیون برای تبادل انتظارات هر دو طرف انجام می شود. امسال هم 4 جلسه حضوری با نفرات محدود و با حضور داوران لیگ برتر آقایان و خانم ها و 2 جلسه به صورت وبیناری برای بقیه گروه های داوری داریم.

وی با اشاره به تعداد داور دعوت شده در این نشست افزود: در این دوره داوران را به 3 گروه تقسیم كردیم. گروه الف برای روز شنبه كه با حضور 17 نفر داور بین المللی آقا و 5 نفر داور ملی هستند. برای خانم ها هم حدود 2 هفته دیگر جلسه ای با تعداد 9 نفر از داوران بین المللی و 13 نفر داور ملی خانم برپا می شود.

رییس كمیته داوران فدراسیون والیبال در پاسخ به این سوال كه چرا داورانی كه دعوت شدند هزینه ها را خود پرداخت می كنند، خاطرنشان كرد: ما برای یك كاری از دوستان دعوت می كنیم و هر كسی می تواند حضور یا عدم حضور خود را انتخاب كند. بحث منابع مالی مطرح هست ولی تعداد آنان بسیار كم و حدود 5 الی 6 نفر است. باید بعد از حضورشان شرایط را بسنجیم.

فیروزی از ناراحتی بخشی از داوران بین المللی از موضوع دستمزد خود گفت: وضعیت تورم در كشور به گونه ای است كه خود ما هم آن را حس می كنیم. ولی این كه شرط بگذاریم و بگوییم تا كار برابر نشود حضور پیدا نمی كنیم، رفتار حرفه ای نیست. هر فدراسیونی برای خود منابعی دارد و معمولا دو طرف باید با هم صحبت كرده و به توافق برسند. در 40 و 50 اخیر فقط سال گذشته و در زمان مدیریت آقای داورزنی حدود 40 درصد افزایش دستمزد داشتیم. وضعیت متفاوت است. هم وضعیت فدراسیون و هم منابع مالی را باید نگاه كنیم كه هر دو طرف راضی باشند. منابع درآمدی فدراسیون فوتبال قابل قیاس با منابع سایر فدراسیون ها نیست.

او در پایان از مشكلات چندین ناظر در سال گذشته از جمله آقایان صدری و حق بین و پوركاشیان گفت: شرط گذاشتن ایراد دارد و من با این موضوع مشكل دارم. چرا كه ما هم دوست داریم از این پیشكسوتان به عنوان ناظر استفاده نماییم. من به صورت فردی با آنان صحبت كردم چرا كه مسئولیت انتخاب و معرفی آنان با ما است ولی ابلاغ آن توسط سازمان لیگ اتفاق می افتد. هر زمان كه اراده كنند كمیته داوران و من در خدمت این اساتید هستیم.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(والیبال)