ورزش ایران(والیبال) پنج شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(واليبال)

تصمیم کمیته انضباطی درباره پرونده چپرلی و کریمی

برنامه "ورزش ایران والیبال" پنج شنبه 24 مرداد، با حضور جمشید حمیدی، کارشناس والیبال و گفتگو با پورحسن، سرپرست سازمان لیگ والیبال، به بررسی وضعیت محرومیت دو والیبالیست کشور اختصاص داشت.

1398/05/25
19:43

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ پورحسن، سرپرست سازمان لیگ والیبال، درباره محرومیت جواد کریمی و سلیم چپرلی اظهار کرد: چپرلی و کریمی با باشگاه پیکان قرارداد 2 ساله داشتند؛ اما در آیین نامه سازمان لیگ نوشته شده که اگر برای فصل دوم مبلغ معین نشده باشد، این قرارداد یک ساله منصوب می شود. بر همین اساس سلیم چپرلی را به باشگاه پیکان و کریمی را به شهرداری ارومیه منتقل کردند. دلیل اینکه چپرلی را به باشگاه پیکان دادند، این بود که باشگاه سایپا با این بازیکن قرارداد منعقد کرد و 50 میلیون تومان به وی پول دادند؛ مجدداً نامه نوشتند که 50 میلیون تومان ما را پس بدهید. اعتقاد کمیته انضباطی بر این بود که وقتی 50 میلیون را پس گرفته اند، یعنی قرارداد را فسخ کرده اند و چپرلی دیگر بازیکن این باشگاه نیست. به همین جهت این والیبالیست را به باشگاه قبلی اش بازگرداندند.

وی، در پاسخ به این سوال کارشناس برنامه که جرم هر دو بازیکن تقریباً مشابه هم است، اما چپرلی 4 جلسه و کریمی 6 جلسه محروم شده است، علت چیست، بیان کرد: خیر؛ اینطور نیست. هر دو بازیکن 6 جلسه محروم و 20 میلیون تومان جریمه شده اند.

پورحسن خاطرنشان کرد: کریمی و چپرلی درخواست تجدیدنظر کرده اند. جلسه تجدیدنظر سلیم چپرلی روز یکشنبه ساعت 12 برگزار می شود. زمان برگزاری جلسه تجدیدنظر کریمی هنوز مشخص نشده است.

سرپرست سازمان لیگ، نیز در پاسخ به این پرسش که بالاخره لیگ کشور چند تیمی می شود، عنوان کرد: سقف تیم ها باید 12 تیم باشد؛ اما حداقل با 6 یا 8 تیم لیگ را شروع می کنیم. تیم ها اگر با بازیکنان خود تسویه حساب کنند و مدارکی مبنی بر تسویه حساب با بازیکنان به ما تحویل دهند، می توانند در لیگ حضور پیدا کنند. تا به اکنون باشگاهی غیر از باشگاه کاله مدارک تسویه حساب با بازیکنان را تحویل من نداده است. البته با فدراسیون هیچ تیمی تسویه نکرده است. از طرفی دیگر می توان متوجه شد که بازیکنان از باشگاه ها طلبکار نیستند؛ زیرا هر کس که طلبکار بود به فدراسیون شکایت کرد و تا 14/5/98 در کمیته انضباطی به آنها رسیدگی شد. اکنون به جز باشگاه شهرداری گنبد شاکی ندارم.

برنامه "ورزش ایران والیبال" با اجرای اسکویی، روزهای پنج شنبه، ساعت 9:00 به مدت 60 دقیقه از شبکه رادیو ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(والیبال)