ورزش ایران(والیبال) پنج شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(واليبال)

علت تأخیر در انتخابات فدراسیون والیبال

برنامه "ورزش ایران والیبال" با امیر کمالی، خبرنگار ورزشی، درباره علت تأخیر در انتخابات فدراسیون والیبال گفتگویی انجام داد.

1398/05/12
08:32

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ وزیر ورزش و جوانان عنوان کرد: خبرنگاران حاشیه‌سازی نکنند، تعویق ثبت نام والیبال مشکلی ندارد.

امیر کمالی، خبرنگار ورزشی، در ارتباط با علت تأخیر در انتخابات فدراسیون والیبال بیان کرد: 15 آذر 97 ضیائی با استناد به قانون منع بکارگیری بازنشستگان از مسئولیت خود کنار رفت و سرپرست تعیین شد. طبق اساسنامه مصوب مجلس شورای اسلامی، فدراسیون های ورزشی تنها 3 ماه می توانند سرپرست بگذارند و با تأیید مجمع آن 3 ماه می تواند تمدید شود. این 6 ماه، 15 خرداد 98 تمام شده است. ما بارها در رسانه های مختلف آن را تذکر داده بودیم و حتی با مسئولین مصاحبه کرده بودیم که وقتی این 6 ماه تمام شود، طبق قانون یا باید سرپرست جدیدی تعیین شود یا انتخابات برگزار شود که اولویت هم با برگزاری انتخابات است.

وی، ادامه داد: با توجه به اینکه در حکم ابلاغ سرپرست های فدراسیون رسالت اصلی برگزاری انتخابات است؛ سوال اساسی این است که چرا انتخابات در موعد مقرر، یعنی ظرف 6 ماه سرپرستی تعیین نشده است. سوال دیگر بنده این است که از 15 آذر 97 تا 15 خرداد 98 چه رویداد بین المللی و تقویم فشرده ای در برنامه های والیبال وجود داشت که انتخابات برگزار نشد.

کمالی به ورود سازمان بازرسی کل کشور به مسئله تأخیر در انتخابات فدراسیون والیبال اشاره کرد و گفت: اکنون نزدیک به 55 روز از پایان مهلت سرپرستی داوری می گذرد و با توجه به اساسنامه، حضور و فعالیت وی در فدراسیون غیر قانونی است. سازمان بازرسی کل کشور هم بر این موضوع صحه گذاشته و گفته به موضوع سرپرستی والیبال ورود می کنیم و همین مسئله فضای حاشیه سازی را ایجاد می کند.

برنامه "ورزش ایران والیبال" با اجرای اسکویی و کارشناسی شاکری، روزهای پنج شنبه، ساعت 9:00 به مدت 60 دقیقه از شبکه رادیو ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(والیبال)