ورزش ایران(والیبال) پنج شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(واليبال)

جزئیات کامل دیدار جنجالی خاتم اردکان و پیام مشهد


برنامه "مجله والیبال" پنج شنبه 13 دی، ضمن پیگیری نتایج هفته شانزدهم لیگ برتر والیبال، با خلیل یگانه مجد، ناظر بازی پیام مشهد و خاتم اردکان، درباره حواشی این دیدار گفتگو کرد.

1397/10/15
09:17


به گزارش رادیو ورزش؛ در جدول لیگ برتر شهرداری ورامین در حال حاضر در صدر جدول قرار دارد؛ پیکان در رده دوم، خاتم اردکان سوم، شهرداری گنبد چهارم، پیام مشهد پنجم، سایپا ششم، فولاد سیرجان ایرانیان هفتم، کاله مازندران هشتم، شهروند اراک نهم، شهرداری تبریز دهم، شهرداری ارومیه یازدهم، عقاب نهاجا دوازدهم و در قعر جدول درنای ارومیه قرار گرفته است.
خلیل یگانه مجد، ناظر بازی پیام مشهد و خاتم اردکان، در خصوص حواشی این دیدار گفت: این مسئله زوایای مختلفی دارد. اگر بخواهیم بررسی کنیم، کمیته انضباطی فدراسیون باید جلسه بسیار سنگینی را برگزار کند و افراد زیادی در آن حضور داشته باشند. صحنه های زشتی که دیشب از بازیکنان دو تیم می دیدیم، حتی از تماشاگران نمی دیدم. اصلاً برایم باورکردنی نبود که چنین اتفاقی رخ دهد.
بازیکنان بودند که این صحنه ها را به وجود آوردند. کاپیتان و بازیکنان مطرح هر دو تیم عامل اصلی ایجاد جنجال بودند. مربیان هم دست روی دست گذاشته بودند و تماشا می کردند. متأسفانه مریبان هیچگونه تسلطی روی بازیکنان خود نداشتند. داور اول و دوم را احاطه کرده بودند که من وارد عمل شدم. تا قبل از این اتفاق نمی خواستم، حرکتی انجام دهم و منتظر بودم که داوران خود مشکل را حل کنند؛ اما با کمال تأسف صحنه بسیار زشتی که تا به اکنون شاهد آن نبودم را دیدم.
از تماشاگران مشهدی تشکر می کنم که در این درگیری و شرایط حساس بسیار خویشتن دار بودند و هیچگونه عکس العملی نشان ندادند.
وی، در پاسخ به این پرسش که درگیری را ابتدا کدام تیم شروع کرد، اظهار داشت: در شروع بازی همه چیز عادی بود. ست اول را تیم مشهد 5-1 جلو افتاد؛ سپس نتیجه عوض شد و تیم اردکان جلو افتاد و تا پایان ست اول مشکلی نداشتیم. در ست دوم شعارهایی شنیده می شد؛ اما شعار خیلی بدی نبود. از ست دوم بازیکنان بیشتر به رأی داور معترض می شدند. من نمی دانم مگر برای اوت دادن، داخل دادن و یا سر دفاع گرفتن بازیکن باید نظر بدهد که آنچنان به داوران و ناظر هجوم بردند.
در ست سوم داور اول به من گفت که در پشت سرش فحاشی می کنند، بنده دخالت کردم و تماشاگر خاطی به وسیله نیروی انتظامی به جای دیگری هدایت شد. بازی آرام بود و تا ست چهارم هیچ مشکلی نداشتیم. در ست پنجم در امتیاز 10-8 داور اول توپی را اوت داد که تیم اردکان می گفت توپ به سر دفاع برخورد کرده است و مجدداً اعتراض دیگری می کردند. حدود 7 دقیقه بازی کاملاً متوقف شد و بازیکنان دو تیم پای سکو رفته بودند. محمودی طوری میله سمت داور اول را حرکت داد که فکر کردم هم میله از جا کنده می شود و هم تور پاره می شود که این موارد همه صحنه های بد بازی بود.
یگانه مجد ادامه داد: جالب اینجا بود که مربیان فقط تماشا می کردند و بازیکنان خود را به عقب فرا نمی خواندند. بنده وارد زمین شدم و بازیکنان را به بیرون هدایت کردم. به داور اول گفتم به محمودی کارت قرمز بدهد و مصطفی وند هم که کارت زرد گرفته بود، کارت قرمز بگیرد؛ اما به جرأت می توانم بگویم که خطای محمودی اخراج از بازی بود.
وی، تصریح کرد: با توجه به شرایط ایجاد شده داور بجا داد و بازیکنان مجدداً روی حرکت بجای داور همان رفتارها را با شدت بیشتری ادامه دادند. من دوباره وارد عمل شدم و از داور اول خواستم پایین بیاید. به مربیان هر دو تیم گفتم بازیکنان خود را از زمین خارج کنید تا ناظران و داوران با یکدیگران تصمیم گیری کنند. اگر تصمیم گیری کردیم و شما ادامه ندهید، ادامه کار برعهده کمیته انضباطی خواهد بود. تصمیم بر این شد که بجا گرفته شود که مجدداً اعتراضاتی را شاهد بودیم. در این زمان مربی اردکان می گوید بازیکنان من از زمین خارج شده اند و دوش گرفته اند و شما به ما گفته ای که کلاً از زمین خارج شو؛ در صورتیکه اصلاً چنین چیزی نبود. جالب اینجاست که رختکن مشهد اصلاً دوشی ندارد.
برنامه "مجله والیبال" با اجرای اسکویی و کارشناسی شاکری، کاری از گروه مسابقات ورزشی، پنج شنبه هر هفته از ساعت 9:05 تا 10:00 از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(والیبال)