ورزش ایران (بسکتبال) چهارشنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(بسكتبال)

بسکتبال بانوان دانشگاه آزاد، دارنده عنوان جهانی، غایب بزرگ سوپر لیگ

برنامه "ورزش ایران بسکتبال" چهارشنبه 15 آبان در گفتگو با آزاده زمانپور، سرمربی تیم بسکتبال بانوان دانشگاه آزاد به موضوع کسب عنوان سومی این تیم در مسابقات جهانی دانشجویان اختصاص داشت.

1398/08/18
08:40

به گزارش رادیو ورزش؛ تیم بسکتبال سه نفره بانوان دانشگاه آزاد در رده بندی مسابقات دانشجویان جهان برابر سنگال به میدان رفت و با پیروزی در این بازی به مدال برنز مسابقات رسید. تیم ایران با نتیجه 14 بر 13 سنگال را شکست داد. این اولین مدال جهانی است که توسط بانوان بسکتبالیست ایران در یک رویداد بین المللی بدست می آید.
آزاده زمانپور، سرمربی تیم بسکتبال بانوان دانشگاه آزاد پیرامون این مسابقات بیان کرد: در یک سال گذشته دانشگاه آزاد مقامهای خوبی در بسکتبال کسب کرد که حاصل تلاش بازیکنان ما بود و من هم گوشه کوچکی از این مسئولیت را برعهده داشتم. سطح کیفی بازیها واقعا بالا بود و فکر نمی کردم مسابقات دانشجویی می تواند هم سطح مسابقات جهانی باشد. با همت بازیکنان و کمک همه مسئولان بسکتبال دانشگاه آزاد، یک نتیجه تاریخی را رقم زدیم.
زمانپور پیرامون جلسه ای که در بازگشت از این مسابقات با دانشگاه آزاد داشت، عنوان کرد: در فرصتی که در این جلسه به من داده شد، از رشته بسکتبال حمایت کردم و خواهش کردم این رشته مجددا فعال شود. بسکتبال رشته دانشگاهی است و بهتر است دانشگاه آزاد و سایر دانشگاه ها متولی این رشته باشند. قهرمان سال گذشته سوپر لیگ غایب بزررگ امسال است. امیدوارم قولهایی که دادند محقق شود و تیم قدرتمند دانشگاه آزاد در لیگ سال آینده حضور داشته باشد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم اسپانسرها حمایت کنند. امسال تیم جدیدی وارد لیگ بانوان نشد. امیدوارم سال آینده با جذب اسپانسرهای بیشتر، تیمهای بیشتری حضور داشته باشند.
برنامه "ورزش ایران، بسکتبال" چهارشنبه 15 آبان با اجرای محمودوند و کارشناسی گل محمدی بود. این برنامه هر دو هفته یک بار چهارشنبه ها از ساعت 09:05 به مدت 55 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(بسکتبال)