ورزش ایران (بسکتبال) چهارشنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(بسكتبال)

شرایط تیم بسکتبال ذوب آهن در آستانه شروع لیگ برتر

برنامه "ورزش ایران بسکتبال" چهارشنبه 8 آبان در گفتگو با مهران حاتمی، سرمربی تیم بسکتبال ذوب آهن به موضوع لیگ برتر بسکتبال اختصاص داشت.

1398/08/08
14:30

به گزارش رادیو ورزش؛ مهران حاتمی، سرمربی تیم بسکتبال ذوب آهن پیرامون مسابقات لیگ که از فردا و با بازی مهرام و ذوب آهن آغاز می گردد، اظهار کرد: بازی فردا برای تیم ما بازی سختی است. اسکلت تیم ما عوض شده و 80 درصد تیم را جوانان بیست و بیست و یک ساله تشکیل می دهند. امیدواریم لیگ تجربه خوبی برای بازیکنان ما باشد و در آینده جوانان خوبی به بسکتبال اصفهان و تیم ملی معرفی کنیم.
وی درخصوص استفاده از بازیکنان خارجی در تیمش گفت: دوست دارم بازیکنان خارجی به تیم اضافه شوند که سطحشان بالاتر از بازیکنان تیم باشد. یکی دو نفر بازیکن خارجی دعوت کرده ایم که به ما اضافه شوند. با توجه به محدودیت مالی که داریم امیدواریم بازیکنان خوبی باشند.
حاتمی عنوان کرد: خوشحالم که تعداد تیمهای لیگ 14 تیم شده است. شرایط اقتصادی باعث شده که ما بیشتر از جوانان استفاده کنیم و باشگاه ها به سمت سرمایه های داخلی خودشان روی بیاورند. تنها کاری که باید انجام شود این است که تمام باشگاه هایی که می خواهند در سوپر لیگ بمانند جوری رفتار کنند که عملکرد صددرصد حرفه ای برای سالهای بعد داشته باشند. به هرحال از این 14 تیم یک تیم اول می شود. اگر قرار باشد هدف همه تیمها قهرمانی باشد و در اواسط لیگ متوجه شوند که به آن هدف نمی رسند و عملکردشان تضعیف شود و یا حتی ادامه ندهند؛ ضربه بزرگی برای بسکتبال است. تمام باشگاه ها باید ملزم باشند لیگ را تا آخر فصل ادامه دهند. این کار بخصوص برای تیمهای جدید سرمایه گذاری است. تیمها از اقصی نقاط کشور هستند و جوانان آن خطه انگیزه می گیرند که به این تیمها اضافه شوند و در آینده دیده شوند.
وی در مورد انجام رقابتهای لیگ در دو روز از هفته اظهار کرد: در بعضی شرایط ما دخل و تصرفی نداریم. برنامه هایی مثل فیبا و پنجره تیم ملی در این موضوع تاثیرگذار بوده و خود فدراسیون هم تحت فشار است و چاره ای نیست.
برنامه "ورزش ایران، بسکتبال" چهارشنبه 8 آبان با اجرای محمودوند و کارشناسی گل محمدی بود. این برنامه هر دو هفته یک بار چهارشنبه ها از ساعت 09:05 به مدت 55 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود .

دسترسی سریع
ورزش ایران(بسکتبال)