ورزش ایران (بسکتبال) چهارشنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(بسكتبال)

عملکرد تیم بسکتبال پالایش نفت در جام باشگاه های آسیا

برنامه "ورزش ایران بسکتبال" چهارشنبه 10 مهر در گفتگو با مصطفی هاشمی، سرمربی تیم بسکتبال مهرام به بررسی عملکرد تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان در جام باشگاه های آسیا اختصاص داشت.

1398/07/10
14:03

به گزارش رادیو ورزش؛ تیم بسکتبال پالایش نفت ‌آبادان که برای نخستین ‌بار در رقابت‌های باشگاه‌های آسیا شرکت کرده ‌بود، کارش را با کسب مقام سوم به پایان رساند. در دوره قبل جام باشگاه های آسیا پتروشیمی عنوان قهرمانی را کسب کرد.
مصطفی هاشمی، سرمربی تیم مهرام پیرامون عملکرد تیم پالایش نفت آبادان در جام باشگاه های آسیا اظهار کرد: سطح این دوره از مسابقات نه خیلی خوب بود و نه بد. ما باید از این بازیها تجارب خوبی کسب کنیم که چقدر سرمایه گذاری کنیم، چقدر باید به لیگمان اهمیت بدهیم و در مسابقات چه تمهیداتی بیندیشم.
وی ادامه داد: تیم ژاپن بد نبود. ولی الریاضی با سالهای قبلش فاصله داشت. تیم پالایش نفت هم بازیکنان خوبی در اختیار داشت که شاکله تیم ملی را تشکیل می دادند.
هاشمی درخصوص به کار گرفتن تیم پالایش نفت از 5 بازیکن کمکی عنوان کرد: در این 6 سال اخیر، لیگ ما ضعیف شده و با شیب تندی نزول کرده است. تیمها به دلیل مشکلات اقتصادی و مسائل مدیریتی دیر تشکیل می شوند. وقتی لیگ کم اهمیت می شود به آنجا می رسیم که تیم تمریناتش چند روزی است که شروع شده و بازیکن نگرفته و مجبور می شود که چندین بازیکن کمکی بگیرد. بارها تاکید کرده ایم که لیگ خروجی تیم ملی است، اسپانسر می آورد و ... ولی جدی گرفته نمی شود. البته حامد حدادی وصمد نیکخواه در سطح بازیکنان خارجی هستند که برای جام باشگاه های آسیا کافی بودند.
وی در پایان گفت: ما باید از تمام اهرمها برای نفوذ در آسیا استفاده کنیم. بعلاوه لازم است یا پیشنهاد بدهیم که تقویم برگزاری مسابقات آسیا تغییر کند یا ما تاریخ شروع لیگمان را تغییر دهیم تا بهتر در مسابقات حضور پیدا کنیم. نکته ای که باید توجه شود این است که 20 بازیکن به اردوی تیم ملی دعوت می شوند و حدود 100 بازیکن مطرح از این چرخه خارج می شوند و پیشرفت نمی کنند. این امر خلا پشتوانه سازی هم بوجود می آورد که فدراسیون باید برای آن فکری کند.
برنامه " ورزش ایران، بسکتبال" چهارشنبه 10 مهر با اجرای محمودوند و کارشناسی گل محمدی بود. این برنامه هر دو هفته یک بار چهارشنبه ها از ساعت 09:05 به مدت 55 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود .

دسترسی سریع
ورزش ایران(بسکتبال)