ورزش ایران (بسکتبال) چهارشنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(بسكتبال)

لیگ برتر بسکتبال از 9 آبان آغاز می شود


برنامه "ورزش ایران بسکتبال" چهارشنبه 3 مهر، با پیام سیفی زاده، رئیس کمیته مسابقات و کمیته داوران فدراسیون بسکتبال، در خصوص مسابقات سوپرلیگ بسکتبال به گفتگو پرداخت.

1398/07/03
12:26


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ پیام سیفی زاده، رئیس کمیته مسابقات و کمیته داوران فدراسیون بسکتبال، در پاسخ به این سوال که آیا محاسبه شده که لیگ چه زمانی تمام می شود که تیم ملی به برنامه هایش برای المپیک سال آینده برسد، عنوان کرد: با توجه به برنامه ریزی که انجام داده ایم، رقابتها انشالله از 9 آبان شروع می شود و تا 18 اردیبهشت به اتمام خواهد رسید که بازیکنان ملی پوش بتوانند ریکاوری خوبی داشته باشند و پس از آن در اختیار تیم های ملی قرار بگیرند. ما روزهای دوشنبه و پنج شنبه را برای رقابتها درنظر گرفته ایم. معمولاً بعد از اینکه تعداد تیم های شرکت کننده مشخص شدند، روزهای برپایی مسابقات را تعیین می کنیم.
وی، نیز در پاسخ به این پرسش که آیا از اکنون برای تأیید سالن های مسابقات رفته اید و کمیته مسابقات این قدرت را دارد که چنانچه تیمی توانایی و امکانات لازم را نداشت، از حضورش جلوگیری کند، تصریح کرد: نمایندگان فدراسیون به شهرهای تیم های شرکت کننده در سوپرلیگ اعزام شده اند. اکنون تنها گزارش یک تیم بدستمان نرسیده است. ایرادهایی بوده و اطلاع داده شده که این ایرادها باید برطرف شود. تا جاییکه ما اطلاع داریم، دوستان در حال رفع ایرادات هستند. به محض اینکه اعلام کنند کارشان تمام شده، مجدداً نماینده ما اعزام خواهد شد و در صورت تأیید آن شهر میزبان رقابت مورد نظر خواهد شد؛ در غیر اینصورت ما از حضور آن تیم در سوپرلیگ ممانعت می کنیم و تنها در دسته پایین تر می تواند بازی کند.
رئیس کمیته مسابقات و کمیته داوران فدراسیون بسکتبال، در ارتباط با سمینارهایی که توسط فدراسیون برای داوران برگزار می شود، اظهار داشت: ما با تصمیم جمعی که در فدراسیون گرفتیم، جلسات و سمینارها را از یک روز به چند روز ارتقاء دادیم. ما فضایی را برای دوستان ایجاد کردیم. در واقع به استانداردهای فیبا بسیار نزدیک شدیم و حتی شاید به آن رسیده ایم. کمپ های ما به شکل 3 روزه برگزار شد. تا به اکنون 3 کمپ را برپا کرده ایم که انشالله خروجی این دوره ها را در رقابتها شاهد خواهیم بود.
برنامه ورزش ایران بسکتبال، با اجرای محمودوند و کارشناسی گل محمدی، روزهای چهارشنبه ساعت 9:00 به مدت 60 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(بسکتبال)