ورزش ایران (بسکتبال) چهارشنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(بسكتبال)

وضعیت بسکتبال 3 به 3 ایران برای کسب سهمیه المپیک

برنامه "ورزش ایران بسکتبال" چهارشنبه 27 شهریور، در گفتگو با کسایی پور، رئیس کمیته بسکتبال 3 نفره، به بررسی وضعیت تیم های بسکتبال 3 نفره پرداخت.

1398/06/27
12:43

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ کسایی پور، رئیس کمیته بسکتبال 3 نفره، در ارتباط با وضعیت تیم زیر 23 سال گفت: مسابقات قهرمانی زیر 23 سال جهان در چین حدود 13 روز دیگر برگزار می شود. گروه بندی این رقابتها هنوز اعلام نشده است. در رقابتهای سال گذشته که در کشور چین برگزار شد، تیم زیر 23 سال ما موفق شد که در جمع 8 تیم برتر جهان مقام هفتم را کسب کند. امیدوارم که در این مسابقات هم شرایط خوبی داشته باشند و بتوانند از بسکتبال 3 به 3 ایران دفاع کنند.

وی، در پاسخ به این سوال که در بخش بانوان اگر رنکینگ زیر 10 را بدست بیاوریم، آیا شانس رفتن به المپیک را داریم، بیان کرد: تعداد تیم هایی که می توانند به المپیک راه پیدا کنند، 8 تیم است و 4 تیم برتر رنکینگ به صورت مستقیم در رقابتها شرکت می کنند. تا اول ژانویه سال 2020 هر کشوری که در بخش رنکینگ بتواند در جمع 4 تیم برتر قرار بگیرد، مستقیم وارد المپیک خواهد شد.

کسایی پور، نیز در پاسخ به این پرسش که به نظر شما عملکرد کادر فنی ما در مسابقات جام جهانی چگونه بوده است، تصریح کرد: درباره مسابقات جهانی با توجه افت و خیزهایی که داشت، نظرات متفاوتی مطرح شد؛ اما به اعتقاد من غیر از بازی با تونس و 2 دقیقه آخر دیدار با پورتوریکو بازیهای قابل قبولی را به نمایش گذاشتیم.

وی، ادامه داد: در بازی با پورتوریکو یک مقدار غافلگیر شدیم و با فشاری که حریف به تیم ما آورد، دچارگرفتاری شدیم و بازی را واگذار کردیم. به اعتقاد من دیگر مسابقاتی که انجام دادیم، بازیهای بسیار خوبی بود؛ مخصوصاً بازی بزرگی که با تیم اسپانیا انجام دادیم، نویدبخش این بود که بتوانیم با بزرگان بسکتبال رقابت کنیم.

برنامه ورزش ایران بسکتبال، با اجرای محمودوند و کارشناسی گل محمدی، روزهای چهارشنبه ساعت 9:00 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(بسکتبال)