ورزش ایران (بسکتبال) چهارشنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(بسكتبال)

بررسی علل ناکامی تیم بسکتبال ایران در جام جهانی 2019

برنامه "ورزش ایران بسکتبال" چهارشنبه 13 شهریور، با حسن آقابیگ، پیشکسوت و کارشناس بسکتبال، درباره دلایل ناکامی تیم ملی ایران در رقابتهای جام جهانی گفتگو کرد.

1398/06/13
22:33

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ حسن آقابیگ، پیشکسوت و کارشناس بسکتبال، در پاسخ به این سوال که در بازی با پورتوریکو چه عواملی باعث شکست تیم کشورمان شد، تصریح کرد: به اعتقاد من در بازی که تا ثانیه های پایانی از حریف جلو باشیم و در نهایت ببازیم، بیشترین تقصیر گردن کادر فنی است و به ارنجی که انتخاب کرده بود، برمی گردد. متأسفانه ما بهترین و طلایی ترین فرصتمان را با پایان این نسل از دست دادیم. شرایط خوبی نبود و کادر فنی اشتباهات زیادی داشت.

وی، نیز درباره بازی ایران برابر تونس بیان کرد: در بازی دوم هم تقریباً شرایط بازی اول وجود داشت. تیم شرایطی نداشت که برای برد باشد و از نظر روحی و روانی آماده نبود. ما در این دوره حامد حدادی و صمد نیکخواه بهرامی را در اختیار داشتیم و می شد که وضعیت بهتر باشد.

آقابیگ به ضعف کادر فنی تیم ملی کشورمان تأکید کرد و گفت: متأسفانه کادر فنی از نظر روحی و روانی و شرایط کاری در این سطح از مسابقات نه تجربه کافی داشت و نه شرایطی را به وجود آورد که بتواند از اتفاقاتی که می افتد به نحو مطلوب استفاده کند و انگیزه تیم را ادامه دار داشته باشد. پورتوریکویی که تمام مدت بازی از ما عقب بود، در دقایق پایانی توانست تیم ما را ببرد و این به ضعف کادر فنی برمی گردد که نتوانستند کنترل بازی را در دست داشته باشند.

این کارشناس بسکتبال با بیان اینکه دیشب در بازی ترکیه و آمریکا دیدیم ترکیه به چه سطحی پیشرفت کرده و ما در چه سطحی هستیم، افزود: همه این موارد نشان می دهد که اگر کار پایه ای و اصولی باشد، می توان نتیجه گرفت.

وی، تصریح کرد: متأسفانه در این دوره از مسابقات نتوانستیم. امیدوارم که با برگشت تیم کارشناسان بیشتری جمع شوند و ریاست فدراسیون هم این تمایل را داشته باشد که اگر اشکالی در کادر فنی وجود دارد و تغییری نیاز است، انجام بدهد. اگر قرار است بازیکنانی تغییر کنند، اقدام شود تا شرایط آینده بسکتبال رو به رشد شود. به اعتقاد بنده با همین وضعیت ما درجا خواهیم زد.

آقابیگ، همچنین در پاسخ به این سوال که غیر از کادر فنی اشتباهاتی هم داخل زمین انجام شد، برای جلوگیری از این اشتباهات چه کاری باید انجام داد، بیان کرد: وقتی بازیکن در شرایطی قرار می گیرد که ضربانش روی 170 می رود، دیگر کنترل از دست او خارج است و مربی به عنوان رهبر ارکست باید بتواند این هماهنگی ها را به وجود بیاورد.

برنامه ورزش ایران بسکتبال، با اجرای محمودوند و کارشناسی گل محمدی، روزهای چهارشنبه ساعت 9:00 به مدت 60 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(بسکتبال)