مجله بسکتبال چهارشنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

مجله بسكتبال

نگاهی بر اقدامات فدراسیون بسکتبال در سال 97


برنامه "مجله بسکتبال" چهارشنبه 22 اسفند، با حضور دکتر رامین طباطبایی، رئیس فدراسیون بسکتبال، به بررسی عملکرد فدراسیون در سال جاری پرداخت.

1397/12/22
|
13:29


به گزارش رادیو ورزش؛ دکتر رامین طباطبایی، رئیس فدراسیون بسکتبال، در پاسخ به این سوال که نظر خود شما درباره عملکرد فدراسیون بسکتبال در سال جاری چیست، بیان کرد: با توجه به اینکه از سال گذشته فعالیتم را در فدراسیون بسکتبال شروع کرده ام، یک سری زیربناهایی را که در گذشته وجود نداشت را سعی کردم اصلاح کنم. در 2 بخش فعالیتمان را آغاز کردیم، یک بخش زیرساخت و یک بخش نرم افزاری بود.
ترمیم نیروی انسانی فدراسیون برای ما خیلی اهمیت داشت. سعی کردیم یک ساختار و تشکیلات مناسب را در فدراسیون ایجاد کنیم که همانند ساختار و تشکیلات فدراسیون های جهانی باشد. برنامه ما این بود که کمیته ها و دپارتمان هایمان را کاملاً تدوین و ایجاد کنیم. زیرمجموعه کمیته های ما دپارتمان هایی قرار می گیرند که دپارتمان های اجرایی هستند. در چند بخش ما این دپارتمان ها را فعال کردیم و سعی مان بر این بود که نسبت به گذشته فعالیت بیشتری داشته باشند؛ از جمله دپارتمان 3 نفره که در بخش آقایان و بانوان فعالیت خود را بیشتر کرد. این دپارتمان ها در گذشته فعالیت بسیار محدودی داشتند.
دکتر طباطبایی، افزود: خوشبختانه ما بیشترین نتیجه را در بخش قهرمانی داشتیم. حدود 9 ماه روی این بخش سرمایه گذاری کردیم و توانستیم در حوزه بانوان در مسابقات قهرمانی غرب آسیا برای نخستین بار مقام اول را کسب کنیم و همچنین برای اولین بار مقام سوم بازیهای آسیایی 2018 جاکارتا را از آن خود کنیم. این برای ما بسیار ارزشمند بود که توانستیم با یک سرمایه گذاری کوچک نتیجه خیلی خوبی را کسب کنیم.
رئیس فدراسیون بسکتبال، به دیگر اقدامات فدراسیون در سال جاری اشاره کرد و گفت: در بخش آموزش و کمیته مربیان سعی کردیم از نیروی انسانی کارشناس و متخصصی استفاده کنیم. در سالهای گذشته حدود 400 و 500 کارت مربیگری صادر نشده بود که سعی کردیم سامانی به این بخش بدهیم. همچنین تلاشمان بر این بود که از طرح درس فدراسیون جهانی بسکتبال استفاده کنیم تا سطح دانش مربیان را افزایش بدهیم و نیز کلاس ها و کلینیک های مربیگری را در سطح کشور برگزار کنیم. ما حدود 16 کلینیک را از سال گذشته تا امسال برپا کردیم که مربیانمان بتوانند از دانش روز برخوردار شوند.
برنامه مجله بسکتبال، با اجرای محمودوند و گل محمدی، چهارشنبه ها ساعت 9:00 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
مجله بسکتبال