صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

چهارشنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه


برنامه "مجله بسکتبال" چهارشنبه 12 دی، اخباری از بسکتبال را به اطلاع رساند و نیز با علی آرزومندی، سرمربی تیم ملی نوجوانان، در ارتباط با شرایط تیم گفتگویی انجام داد.


به گزارش رادیو ورزش؛ تیم ملی نوجوانان برای مرحله دوم مسابقات انتخابی قهرمانی آسیا که قرار است در بیروت لبنان برگزار شود، خود را آماده می کند.
در رقابتهای هفته گذشته از لیگ برتر، نیروی زمینی در تهران دست به کار بزرگی زد و توانست تیم خوب ذوب آهن را80-76 شکست دهد. شهرداری گرگان در شهر خود با نتیجه 52-62 مغلوب پتروشیمی بندر امام شد. آویژه صنعت پارسای مشهد 81-70 پگاه ایران را شکست داد. حساس ترین بازی هفته گذشته که با فراز و نشیب بسیار زیادی همراه بود، تقابل پالایش نفت آبادان و شیمیدر بود که در نهایت شیمیدر با نتیجه 57-52 در ثانیه های پایانی تیم میزبان را شکست داد.
علی آرزومندی، سرمربی تیم ملی نوجوانان، در ارتباط با شرایط آماده سازی بازیکنان و اردوی های آتی تیم اظهار کرد: با توجه به همزمانی اردوها با امتحانات بازیکنان در دی ماه مجبور هستیم که در این ماه فقط یک اردوی 2،3 روزه داشته باشیم تا تاکتیک ها را برای آنها یادآوری کنیم. در بهمن ماه 2 اردوی دیگر داریم. یک اردو 5 تا 14 بهمن در بوشهر برگزار می شود. بعد از 4،5 روز استراحت، 18 تا 26 بهمن در تهران اردوی دیگری خواهیم داشت که انشالله برای دور برگشت آماده شویم.
وی، در پاسخ به این سوال که به نظر شما آیا در رده های پایین تیم ملی باید دنبال بازیکن سازی باشیم یا دنبال نتیجه گرفتن، بیان کرد: بسیاری از مربیان در رده های پایین زحمت می کشند؛ ما هم تمام توان خود را می گذاریم که مفید واقع شویم؛ اما واقعیت این است که اوضاع پایه بسکتبال کشور خوب نیست و باید این موضوع را بپذیریم. نتایجی که در یکی، دو سال اخیر کسب کردیم، مبین این مسئله است.
ما باید بین این دو موضوع که آینده یا نتیجه را انتخاب کنیم به یکی اولویت بدهیم. اینطور نباشد که کاملاً نسبت به نتیجه بی تفاوت باشیم و تنها به بازیکن سازی توجه کنیم. نتیجه هم قطعاً مهم است؛ کما اینکه اگر در مسابقات نوجوانان و جوانان سال گذشته نتیجه می گرفتیم، رقابتهای جهانی را در سال آتی داشتیم. قطعاً رفتن بازیکنان به مسابقات جهانی و یک سال تدارکات برای آن رقابتها باعث رشد بازیکنان می شود.
آرزومندی، در ادامه گفت: اگر اکنون اهدافمان این نباشد که بازیکنان مستعد را انتخاب کنیم و بازیکنانی که در این مقطع در رده نوجوانان و جوانان با فیزیک ضعیف اما باهوش و خوب هستند را انتخاب کنیم، در آینده کمکی به تیم ملی نخواهند کرد. باید بازیکنانی را انتخاب کرد که در 3،4 سال آینده در تیم ملی بزرگسالان می توانند مفید باشند. مثال های زیادی وجود دارد که بازیکنان مستعد و با توانایی خیلی خوب در سن 23 سالگی به تیم ملی می رسند؛ اما این اتفاق 2،3 سال دیر است. ما باید بازیکنان نخبه را در سن 18،19 سالگی در لیگ پرفروغ ببینیم و در سن 19،20 سالگی جزء نفرات دهم تا دوزادهم تیم باشند.
برنامه مجله بسکتبال، با اجرای گل محمدی، کاری از گروه مسابقات ورزشی است که هر هفته چهارشنبه ها از ساعت 09:05 به مدت 55 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • شفاف سازی فدراسیون بسکتبال در مورد حذف پتروشیمی از قهرمانی باشگاه های جهان

  • دومین سمینار هم اندیشی و بررسی چالش های کمیته آموزش مربیان بسکتبال

  • بررسی نحوه برگزاری لیگ دسته یک بسکتبال

  • ضعف لیگ برتر بسکتبال

  • تحلیل دیدار بسکتبال ایران با استرالیا و فیلیپین در انتخابی جام جهانی

  • ضعف های تیم ملی بسکتبال در یک قدمی جام جهانی

  • آخرین وضعیت تیم ملی بسکتبال ایران در استرالیا

  • تیم ملی بسکتبال کشور راهی قطر شد

  • 20 بازیکن به اردوی تیم ملی بسکتبال دعوت شدند

  • نقش تجارب پیشکسوتان در رشد و موفیقیت بسکتبال