جهان ورزش (بسكتبال) چهارشنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(بسكتبال)

داوری: هاكان دمیر تا آخر اردیبهشت در كنار تیم ملی بسكتبال است

رئیس فدراسیون بسكتبال گفت: سرمربی تیم ملی تا آخر اردیبهشت با ما قرارداد دارد و كمیته فنی بعد از آن برای قطع یا ادامه همكاری تصمیم گیری خواهد كرد.

1402/12/16
13:53

جواد داوری رئیس فدراسیون بسكتبال با حضور در برنامه جهان ورزش رادیو ورزش در مورد تحلیل و بررسی عملكرد این فدراسیون در یك ساله گذشته گفت: با برنامه‌ریزی‌هایی كه فدراسیون برای تلاش اعزام تیم‌ها در رده‌های مختلف در بخش آقایان و بانوان داشت این مهم انجام شد و انتهای سال 1401 آخرین تیمی بودیم كه مجوز حضور در جام جهانی را گرفتیم و بعد از آن انتخاب سرمربی و مربی بانوان در دستور كار قرار گرفت.

داوری ضمن اینكه از نتیجه تیم ملی بزرگسال راضی نیست ادامه داد: نیاز به جوانگرایی در تیم داشتیم و تلاش كردیم كه سرمایه‌های خود را حفظ كنیم. قبل از حضور من میانگین سنی تیم ملی31/5 سال بود ولی الان 26/5 است و یكی از جوان‌ترین تیم‌های آسیا هستیم. باید بیشتر در مسابقات شركت كنیم تا تجربه بیشتری كسب كنیم.

رئیس فدراسیون بسكتبال در مورد ادامه كار با هاكان دمیر سرمربی تیم بسكتبال اظهار كرد: تا آخر اردیبهشت با دمیر قرارداد داریم و بعد از آن كمیته فنی برای ادامه كار یا قطع همكاری با وی تصمیم گیری خواهد كرد.

وی ادامه داد: در جلسات فنی كه برگزار می‌شود، علاوه بر ارزیابی عملكرد كادر فنی به سرمربی هم مشاوره‌هایی داده می‌شود. هاكان مدت كوتاهی تا جام جهانی در كنار بچه‌ها بود. در مسابقات گزینشی روند خوبی داشت.

داوری در مورد حامد حدادی بیان كرد: حامد حدادی خیلی دیر به تیم ملی اضافه شد و با مصدومیت در كنار تیم بود. قرار بود، در جام جهانی در كنار بچه‌ها باشد و بعد از شركت در مسابقات هانگژو خداحافظی كند. ولی بعد از مسابقات جهانی تصمیم بر خداحافظی گرفت.

رئیس فدراسیون بسكتبال در مورد تیم‌های پایه گفت: در پایه كاری انجام ندادیم. یك طرح جدید استعدادیابی داریم و نیاز به فرصت داریم. اگر كار درست انجام شود خیلی اتفاق‌های خوبی خواهد افتاد.

داوری در مورد استفاده از مربیان داخلی افزود: در جهت پیشرفت بسكتبال بهترین‌ها باید به تیم ملی اضافه شوند چه ایرانی چه غیر ایرانی فرقی نمی‌كند. هدف گرفتن بهترین نتیجه برای كشورمان است.

رئیس فدراسیون بسكتبال در مورد جبران نقص فیزیكی بازیكنان گفت: یكی از مواردی كه ورزشكاران ایرانی را در رقابت‌های بین‌المللی متفاوت می‌كند همین موضوع است برای جام جهانی یك مربی بدنساز غیر ایرانی استخدام كردیم ما در همه رشته‌های فیزیكی به علم روز بدنسازی نیاز داریم.

داوری در مورد نگاه فدراسیون بسكتبال به حوزه رسانه اظهار كرد: یكی از مهم‌ترین ابزار جهت نمایش فدراسیون بحث رسانه است و بسیار تصمیم ساز هست.با انتقاد مشكلی نداریم اگر رسانه عدالت را رعایت كند و بحث تخریب و غرض ورزی نباشد درب اتاق من همیشه برای اصحاب رسانه، عكاس و صدا و سیما باز است.

وی در مورد حضور حامی مالی در بسكتبال گفت: در گذشته با یك اسپانسر قراردادی امضا شد و تعهداتی شكل گرفت كه ما هنوز با آن اسپانسر مشكل داریم و در دادگاه این مسئله را پیگیری می‌كنیم. با دو حامی مالی دیگر صحبت كردیم كه ان‌شاالله در كنار ما قرار خواهند گرفت. اسپانسر خارجی قرار بود داشته باشیم كه نتوانستیم از آن استفاده كنیم.

داوری در مورد 30 تا 40 تغییری كه در اعضای فدراسیون انجام گرفته است گفت: در قسمت اداری باید نفرات قابل اعتماد خودم را جایگزین می‌كردم. در قسمت كمیته‌ها افراد متخصص و همچنین پیشكسوت‌های عزیز در كنار ما هستند. روند داخلی و كمیته‌ها و استعدادیابی در شرایط خوبی است و سازمان لیگ ما بسیار پویاست.

برنامه جهان ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 9 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(بسكتبال)