جهان ورزش (بسكتبال) چهارشنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(بسكتبال)

معزی‌فر: نگاه ویژه‌ای به لیگ جوانان و نوجوانان برای فرهنگ سازی بسكتبال داریم

دبیر فدراسیون بسكتبال گفت: نگاه ویژه‌ای به لیگ جوانان و نوجوانان برای فرهنگ سازی بسكتبال داریم، زیرا كه شالوده بسكتبال را برای سال‌های آینده همین جوانان و نوجوانان تامین می‌كنند.

1402/11/04
14:44

محسن معزی‌فر دبیر فدراسیون بسكتبال و مسئول برگزاری مسابقات لیگ در گفت‌وگو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش گفت: هفته شانزدهم لیگ برتر بسكتبال را با نكوداشت استاد كاظم رهبری و مرحله دوم پلی آف لیگ بانوان را برگزار كردیم و در هفته‌های آینده همین روند ادامه خواهد داشت.

معزی‌فر در مورد انحلال باشگاه آورتا ساری اظهار كرد: تاكنون نامه رسمی در مورد انحلال تیم آورتا ساری به ما اعلام نشده و تمام نامه‌هایی كه در فضای مجازی بوده به صورت رسمی نبوده است. فدراسیون با توجه به ظرفیت باشگاه و نتایج خوب باشگاه در لیگ برتر فرصتی به این تیم داده است و یك محل اسكان برای بازیكنان تامین شده تا بازی‌های این هفته برگزار شود. مسائل و مشكلات بین باشگاه و بازیكنان مرتفع شده و 75 درصد از قرارداد را بازیكنان دریافت كردند و 25 درصد باقیمانده هم به صورت چك دریافت كردند. سازمان لیگ برای بازی معوقه آنها برنامه‌ریزی انجام داده تا در زمان استراحت لیگ بازی معوقه انجام شود.

دبیر فدراسیون بسكتبال در مورد لیگ امید گفت: لیگ امید با استقبال خوبی روبرو شده و قرار است مانند لیگ ملی با نظم و انضباط برگزار شود. ما حتی نگاه ویژه‌ای به لیگ جوانان و نوجوانان برای فرهنگ سازی بسكتبال داریم، زیرا كه شالوده بسكتبال را برای سال‌های آینده همین جوانان و نوجوانان تامین می‌كنند.

معزی‌فر در مورد انضباط مالی باشگاه‌ها افزود: باید یك توازن بین منافع باشگاه‌ها و بازیكنان وجود داشته باشد. چند باشگاه داریم كه از قبل به بازیكنان و فدراسیون بدهی مالی دارند. برای آنها نامه‌ای فرستادیم و تا 1 بهمن به آنها در خصوص چگونگی پرداخت یا توافق با بازیكنان و فدراسیون فرصت دادیم. از 1 بهمن به بعد این موضوع به كمیته انضباطی سپرده می‌شود و جریمه حداقلی آنها گرفتن دو میزبانی و یك باخت فنی خواهد بود.

وی در مورد مالیات قراردادها اضافه كرد: مالیات قراردادها به مفاد و توافق قراردادها بستگی دارد، ولی حساب‌هایی كه ارتباط مالی بیش از اندازه دارند و حساب تجاری محسوب می‌شوند، مسئولیت مالیاتی آن به عهده خود بازیكن است.

معزی‌فردر مورد برنامه‌های پیش رو تیم ملی اظهار كرد: دو رویداد بین‌المللی در چهارم و هفتم اسفند ماه داریم. در چهارم اسفند تیم ملی ما در تهران میزبان تیم ملی قطر است و هفتم اسفند به دهلی اعزام می‌شود. در سال آینده برای بازیكنان زیر 18 سال اوایل شهریور و تیم ملی بانوان در خرداد رویدادهایی خواهیم داشت كه یكی از آنها مسابقات غرب آسیا خواهد بود.

دبیر فدراسیون بسكتبال در مورد كادر فنی و لیست بازیكنان گفت: لیست بازیكنان و كادر فنی برای مسابقه با قطر و اعزام به هند به زودی اعلام خواهد شد. در خصوص روادید اعزام به هند 10 روز فرصت داریم تا لیست را تحویل دهیم. نفرات مد نظر با بررسی لیگ امسال به تیم ملی اضافه خواهند شد. میزبانی بازی با قطر نیز به نحو شایسته‌ای انجام خواهد شد.

دبیر فدراسیون بسكتبال در آخر از رادیو ورزش و از جناب آقای احمدی مدیر شبكه به دلیل گزارش لیگ برتر بسكتبال كه بازخوردهای بسیار خوبی از فدراسیون داشته است تشكر ویژه‌ای كرد.

جهان ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 9 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان خواهد شد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(بسكتبال)