جهان ورزش (بسكتبال) چهارشنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(بسكتبال)

سهراب‌نژاد: تغییرات شگرفی در سطح بسكتبالیست‌های نوجوان به‌وجود آمده است

مربی تیم ملی بسكتبال نوجوانان گفت: تغییرات شگرفی در بسكتبالیست‌های نوجوان از نظر اعتماد به نفس و تاكتیك در 8 ماه گذشته به وجود آمده است.

1402/08/17
15:59

حامد سهراب‌نژاد، مربی تیم ملی بسكتبال نوجوانان در گفت‌وگو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش بیان كرد: استعدادیابی نوجوانان را از آبان ماه پارسال از سن 14، 15 سال شروع كردیم و برای تیم ملی زیر 16 سال روند خیلی خوبی طی شده و نزدیك به 4 ماه كل ایران بررسی شده است.

وی ادامه داد: تعداد زیادی بازیكن انتخاب شده است به آنها آموزش داده شده و تغییرات شگرفی از نظر اعتماد به نفس و تاكتیك در این 8 ماه به وجود آمده است و این پروسه چند سال طول می‌كشد تا بازیكن‌ها به شرایط ایده‌آل برسند.

سهراب نژاد ادامه داد: ما روی این بچه‌ها 8 ماه كار كردیم ولی نكته اساسی این است كه ما نباید تعدادی از بچه‌ها را انتخاب كنیم، روی آنها كار كنیم بعد از اینكه در مسابقه شركت كردند آنها را رها كنیم. ما باید اردوها را به صورت مستمر برگزار كنیم، تمرین منظم وجود داشته باشد و این بچه‌ها تحت كنترل باشند و هر 6 ماه یك بار رتبه آنها تغییر كند تا برای تیم ملی جوانان و بزرگسالان آماده شوند.

وی افزود: بازیكنان وقت بسیار زیادی را در باشگاه‌ها هستند. بچه‌هایی كه از مسابقات برمی‌گردند باید در ماه یك هفته در اردو باشند، باید مشق داشته باشند و باشگاه و مربی نقش بسیار مهمی در این زمینه دارد.

برنامه جهان ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 9 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(بسكتبال)