جهان ورزش (بسكتبال) چهارشنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(بسكتبال)

آرزومندی: تیم ملی بسكتبال در حال تضعیف شدن است

مربی تیم ملی بسكتبال گفت: بسكتبال ما دارد تضعیف می‌شود و ابزارمان در بسكتبال روز به روز كمتر می‌شود.

1402/06/22
13:15

علی آرزومندی مربی تیم بسكتبال در گفت‌وگو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش بیان كرد: نتایج قبلی ما را به تغییرات بازیكنان مجبور كرد و انتخابی جز تغییرات نداشتیم. تغییر و تحولات وقتی اتفاق می‌افتد كه نیاز باشد. از دو سال پیش احساس كردیم كه احتیاج به تغییر و تحولات داریم، هر مربی كه آمد این نیاز را احساس كرد و هاكان‌ دمیر این تفكر را شروع نكرده است.

آرزومندی ادامه داد: ما باید در بسكتبال آینده نگری داشته باشیم چون خیلی به فكر آینده نبودیم. وقتی اوضاع بسكتبال خوب بود، ما باید كارهای روانی و ذهنی انجام دهیم كاری كه یك روانشناس می‌كند. یك مربی نمی‌تواند انجام دهد و كار روانی و ذهنی كار یك ماه و دو ماه نیست.

مربی تیم ملی بسكتبال اضافه كرد: هدف گذاری ما برای صعود به المپیك بود تحلیل و آنالیز و تلاشمان برای برد بود و توان بردن ساحل عاج و لبنان را هم داشتیم، اما با بدشانسی نتیجه را واگذار كردیم.

وی افزود: همیشه مربی را مقصر می‌دانیم در حالی‌ كه بسكتبال ما دارد تضعیف می‌شود و ابزارمان در بسكتبال روز به روز كمتر می‌شود، بقیه تیم‌ها بیشترین امكانات را دارند حتی به بچه‌های تیم ملی حقوق می‌دهند و اصلاً قابل مقایسه با بقیه كشورها نیستیم.

آرزومندی اظهار كرد: من هم قبول دارم كه تیم ملی جای شایسته‌هاست و جای كسب تجربه نیست، اما وقتی قرار است با یك تیم همكاری كنم باید از تصمیمی كه گرفته می‌شود حمایت كنم و جایگاه من یك جایگاه حمایتی است و همیشه دلسوز بسكتبال هستم.

مربی تیم ملی بسكتبال گفت: همیشه روند مهم است وقتی روند خوب باشد نتیجه خوبی گرفته می‌شود، باید بعد از این تورنومنت‌ها و بازی‌های آسیایی كارگروهی تشكیل شود نظارت و ارزیابی انجام شود تا نقاط ضعف و قوت بررسی شود. اگر همه جمیع جهات به این نتیجه برسند كه روند خوب بوده، اما در نتیجه بدشانسی آوردیم یا شانسی نتیجه گرفتیم و روند خوب نبوده و باید این روند عوض شود.

آرزومندی در پایان اظهار كرد: تمام بازیكنان بدون هیچ چشم داشتی تمرین، تلاش و كار كردند و نباید با غرض‌ورزی و زاویه‌های غیرمنصفانه به این بچه‌ها آسیب بزنیم و عملكرد بچه‌ها را زیر سوال ببریم و آنها را تضعیف كنیم.

برنامه جهان ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 9 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(بسكتبال)