جهان ورزش (بسكتبال) چهارشنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(بسكتبال)

تلاش سازمان لیگ بسكتبال برای قانون‌مندی مسابقات

برنامه جهان ورزش امروز(19 مرداد) با جعفریان رئیس سازمان لیگ بسكتبال گفتگو كرد.

1401/05/19
09:58

نصرت الله جعفریان رئیس سازمان لیگ بسكتبال در گفتگو با برنامه جهان ورزش اظهار كرد: 16 تیم در لیگ برتر بسكتبال داریم، با خداحافظی شیمیدر و سپاهان تغییراتی داریم. تا یك شهریور تیم ها باید ثبت نام كنند و 5 شهریور قرعه كشی و چیدمان را انجام می‌دهیم و در گروه های رفت و برگشت مسابقات انجام خواهد شد.

وی بیان كرد: تیم همنام در لیگ برتر نخواهیم داشت. همه این‌ها تا یك شهریور مشخص می‌شود.

جعفریان گفت: چون تیم ها باید ثبت نام كنند، ورودیه را بر اساس 212 بازی خواهیم داشت. هزینه برگزاری یك بازی و داوری را حساب كردیم و هزینه هر بازی به تعداد بازی ها ضرب كردیم و مبلغ در آمده است.

رییس سازمان لیگ بسكتبال بیان كرد: امروز در مجمع جلسه خواهیم داشت و آنچه بررسی كردیم اعلام می‌كنیم و امیدواریم تصویب شود.

وی افزود: تعداد بانوان هنوز مشخص نیست، متاسفانه چهار تیم فقط اعلام آمادگی كرده اند، تعداد تیم ها مشخص شود برای آن‌ها هم برنامه ریزی می‌كنیم.

جعفریان بیان كرد: اساس‌نامه تصویب شده است، آیین‌نامه در حال تنظیم است و متاسفانه به جلسه امروز نرسید، اما قول می‌دهم تا هفته آینده آماده شود.

جعفریان در پایان گفت: امسال فقط لیگ برتر و لیگ برتر بانوان و لیگ دست یك را ما مدیریت می‌كنیم و قانونمند كنیم. اگر عمری باقی ماند سال بعد تمام مسابقات زیر نظر سازمان لیگ می‌آید.

برنامه جهان ورزش هر روز ساعت 9:00 تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام /

دسترسی سریع
ورزش ایران(بسكتبال)