جهان ورزش (بسكتبال) چهارشنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(بسكتبال)

حاتمی: حضور شهردار گرگان عامل موثری برای موفقیت ما در لیگ برتر بسكتبال بود/ یك آسیب‌دیدگی جزئی داریم/ مربی داخلی یا خارجی باید یك نسل را تغییر دهد

مهران حاتمی سرمربی تیم بسكتبال شهرداری گرگان در گفتگویی با رادیو ورزش گفت: یكی از عواملی كه باعث شد تیم ما بسیار متحد وارد مسابقات شود، حضور شهردار گرگان در همه مسابقات بود.

1401/01/31
16:46

به گزارش روابط عمومی رادیو ورزش؛ مهران حاتمی سرمربی تیم بسكتبال شهرداری گرگان در گفتگویی تلفنی با برنامه جهان ورزش (بسكتبال) رادیو ورزش در خصوص لیگ امسال اظهار داشت: لیگ امسال حداقل برای گروه ما بسیار سخت و قابل قبول بود. اگرچه در بسیاری از مراحل تدابیری اندیشیدیم كه خیلی موفق عمل نكردیم ولی به صورت كلی خیلی عالی بود.
وی درباره وضعیت تیم خود و ارزیابی‌اش از بازی فینال خاطرنشان كرد: هر تیمی شرایط خود را دارد. ذوب‌آهن هم تیم بسیار خوبی است. در دیدار مقدماتی هم با هم بازی كرده‌ایم و توانایی‌های هر دو تیم برای یكدیگر مشخص است. شرایط سخت است ولی بچه‌های ما باید همه تلاش خود را بكنند تا یك رقابت بسیار خوبی را به نمایش بگذاریم. بازیكنان هم مشكل خاصی نداشته و آسیب‌دیدگی جزئی داریم كه تا دیدار فینال مرتفع خواهد شد.
حاتمی با اشاره به حضور شهردار گرگان در همه بازی‌ها گفت: فكر می‌كنم یكی از عواملی كه باعث شد تیم ما به حدی منسجم و متحد وارد مسابقات شود، وجود و حضور شهردار محترم گرگان و همكارانشان بود. در تمام مراحل بازی‌ها در كنار تیم بودند و از هیچ كوشش و تلاشی برای این تیم مردم‌نهاد دریغ نكردند. از همه آنان تشكر می‌كنم كه واقعا تیم خود را عاشقانه دوست دارند و در مسیر فعالیت‌های اجتماعی كه باعث شادی مردم آن منطقه شده گام برمی‌دارند.
سرمربی تیم بسكتبال شهرداری گرگان از پیش‌بینی‌های این تیم و ذوب آهن برای حضور در مسابقات لیگ غرب آسیا افزود: پیش‌بینی خاصی انجام نشده ولی تیم شهرداری گرگان شرایطش به گونه‌ای است كه از حمایت یك شهر برخوردار است. و با قدرت در همه مسابقات شركت می‌كند. تمام تلاشش این است كه سهمیه‌ای از آسیا را به دست آورد.
او از برنامه‌های تیم ملی برای حضور در پنجره‌های انتخابی و مسابقات كاپ آسیا گفت: هنوز جلسه مشتركی پس از حضور آقای جواد داوری ریاست جدید فدراسیون تشكیل نشده است. امیدوارم اگر دوستان تمایل به این دارند كه مجموعه به فعالیت خود ادامه دهد، برنامه‌ریزی خوبی را برای این موضوع در نظر بگیرند و این اتفاق باید از طرف فدراسیون رخ دهد.
مهران حاتمی در پاسخ به این سوال كه استفاده از مربی داخلی بهتر است یا خارجی، گفت: در یك زمانی حدودا 15 سال گذشته ما برای هدایت تیم ملی به یك علم جدید و به روز احتیاج داشتیم. در آن زمان حضور مربی خارجی بسیار كار جدید و نوعی بود. خیلی خوشحالم كه در این مدت این انتقال تكنولوژی انجام شد. حضور مربی خارجی با دانش بالا بسیار منحصر به فرد است ولی هزینه بسیار بالایی را برای بسكتبال ما به دنبال خواهد داشت. ما در حال حاضر در شرایطی به سر می‌بریم كه مربیان داخلی می‌توانند این كار را انجام دهند و فقط نیاز به حمایت دارند. هر مربی كه خواهان پیشرفت است، نیاز به یك برنامه بلندمدت دارد. نیاز به این دارد كه در مدت طولاتی در موقعیت خود قرار گیرد.

او همچین تصریح كرد: اگر تیم‌های ملی ما در برخی از رده‌ها ستاره شدند، بسیار پای آن‌ها ایستاده‌ایم. به آنان با یكسری از مسابقات و بازی‌ها شكل داده و اجازه داده‌ كه آنها برنده یا بازنده شوند. به نفرات تیم ملی شكل داده و ستاره‌ها را بزرگ كرده‌ایم. این اتفاق در حال حاضر برای استعدادهای ما رخ نداده است. مطمئن باشید چه مربی داخلی و چه خارجی پس از حضورش كار بسیار سختی دارد چرا كه باید یك نسل را تغییر دهد. اتفاقی كه از منظر من باید چندین سال گذشته رخ می‌داد. ما نیروهای جوان و بسیار با ارزشی داریم به شرطی كه از آنان حمایت كنیم. شما می‌توانید بهترین مربی خارجی را آورده ولی اگر بازیكنان در مسابقات تداركاتی شركت نكنند، مطمئن باشید كه از مربی داخلی كمتر نتیجه می‌گیرند.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(بسكتبال)