جهان ورزش (بسكتبال) چهارشنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(بسكتبال)

باقری: با حضور 50 نفر تماشاچی از هر تیم مسابقات لیگ بسكتبال را برگزار می‌كنیم/ تعداد محدودی هم صندلی برای حضور بانوان در نظر گرفتیم

نادر باقری مسئول كمیته مسابقات فدراسیون بسكتبال در گفتگویی با رادیو ورزش گفت: به صورت آزمایشی با حضور 50 نفر تماشاچی از هر تیم مسابقات لیگ بسكتبال را برگزار خواهیم كرد.

1401/01/17
12:54

به گزارش رادیو ورزش؛ نادر باقری مسئول كمیته مسابقات فدراسیون بسكتبال در گفتگویی تلفنی با برنامه جهان ورزش (بسكتبال) در خصوص شرایط برگزاری بازی‌های مرحله نیمه‌نهایی لیگ اظهار داشت: طبق برنامه‌ریزی و زمان‌های از قبل تعیین شده و شرایطی كه از قبل برای تیم ها در نظر گرفتیم مسابقات را بدون تغییر ادامه خواهیم داد.
وی درباره وضعیت اجرای مسابقات و توجیه تیم‌های اجرایی افزود: فدراسیون تمهیداتی را اندیشیده تا بازی ها را با تنش كمتر و در محیطی آرامتر و با شرایط زیباتری برای خانواده بزرگ بسكتبال اجرا كند. تا كنون كه تنش زیادی را نداشتیم. امیدوارم پس از این هم بتوانیم شرایط مطلوبی را ادامه دهیم.
باقری با اشاره به قطعی شدن حضور تماشاچیان و تصمیم نهایی فدراسیون خاطرنشان كرد: تماشاگر جذابیت محیط بازی را تكمیل می‌كند. پیش از شروع سال جدید هم مكاتباتی را در این خصوص انجام دادیم تا از حضور تماشاچیان بهره‌مند شویم. اما شرایط به گونه‌ای است كه همچنان این ویروس ناشناخته است و كسی نمی‌تواند نظر قطعی در این خصوص ارائه دهد. برنامه‌ای كه سازمان‌های مختلف اجرا می‌كنند به صورت آزمایشی است. چرا كه در صورت بازگشت مجدد این ویروس، مشكلات بسیار حادتری رخ می‌دهد. سالن‌های بسكتبال هم به دلیل بسته بودن محیط با رشته‌ای همچون فوتبال بسیار متفاوت است. چه بسا خیلی از سالن های ما با مشكل تهویه نامناسب مواجه هستند. در حال حاضر و به صورت آزمایشی با حضور 50 نفر تماشاچی از هر تیم مسابقات را برگزار خواهیم كرد.
مسئول كمیته مسابقات فدراسیون بسكتبال شرایط كنترل تماشاچیان گفت: كنترل تماشاچیان از طریق ثبت نام در سامانه ملی بسكتبال كه در سایت فدراسیون است، صورت می‌پذیرد. تماشاچیان با عنوان هوادار در این سامانه ثبت نام می‌كنند. در این سامانه به صورت سالانه هزینه‌ای با عنوان حق عضویت را پرداخت كرده و شرایط بهداشتی آنان از این طریق كنترل می‌شود. این موارد جزء دستورالعمل‌هایی است و كسانی كه در سالن حضور پیدا می‌كنند موظف به رعایت آن می‌باشند.
نادر باقری در پاسخ به این سوال كه مجوز حضور 30 درصد از تماشاگران از طرف ستاد ملی مبارزه با كرونا داده شده یا نه، تصریح كرد: سالن‌های بسته از نظر تهویه شرایط متفاوتی نسبت به سایر سالن‌ها دارند. در مرحله اول هم سلامتی افراد جامعه برای ما حائز اهمیت است. ما مجوز 30 درصدی نداریم. ستاد ملی مبارزه با كرونا هم به صورت علنی 30 درصد را اعلام نكرده و در برخی مواقع حتی 20 درصد را به صورت محدود مشخص كرده است. با توجه به تغییرات سالن آزادی و جایگاه تیم‌ها كه در طبقه همكف انجام شده، محدودیتی برای حضور تماشاچیان داشته و فقط می‌توانیم از سالن طبقه بالا استفاده كنیم. و باید فاصله بهداشتی را با همین محدودیت رعایت نماییم. این طبقه تنها حدود 700 نفر ظرفیت دارد. تعداد محدودی هم صندلی برای حضور بانوان در نظر گرفتیم و آنان با تهیه كارت‌هایی می‌توانند در این رقابت‌ها حضور داشته باشند.

نادر باقری مسئول كمیته مسابقات فدراسیون بسكتبال در پایان از قوانین تهیه بلیت الكترونیك گفت: انتخاب هوادار به عهده باشگاه است. چون اگر سایت را باز بگذاریم به عنوان مثال تیم حریف می‌تواند ظرفیت موجود را پر و ثبت نام‌های غیر واقعی انجام دهد كه این موارد بارها دیده شده است. به همین دلیل باشگاه‌ها هواداران خود را انتخاب كرده و خود تماشاگران در سایت فدراسیون ثبت نام می‌كنند. بلیت برای آنان به صورت رایگان صادر شده و هزینه دریافتی مربوط به هزینه هواداری و حق عضویت است. اگر ببینیم كه مشكلی با حضور این 50 نفر از هر باشگاه به وجود نیاید، در فینال شاهد تعداد نفرات بیشتری خواهیم بود. در مراحل بعدی هم امكان افزایش و حتی كاهش تعداد نفرات تماشاچیان وجود دارد و این موارد بستگی به شرایط موجود دارد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(بسكتبال)