جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

برنامه های سرمربی جدید تیم های ملی كاتا


برنامه "مجله ورزشهای رزمی" سه شنبه 17 مرداد، علاوه بر پیگیری اخبار ورزشهای رزمی، با محسن رشیدی نژاد، سرمربی جدید تیم های ملی كاتا درباره برنامه هایش به گفتگو پرداخت.

1396/05/17
13:56


به گزارش رادیو ورزش؛ اولین مرحله مسابقات جایزه بزرگ در رشته تكواندو برای ارتقاء رتبه بندی تكواندوكاران و كسب سهمیه المپیك 2020 ژاپن از 12 مرداد آغاز و 14 مرداد به پایان رسید. در این رقابتها 212 تكواندوكار(107 تكواندوكار مرد و 105 تكواندوكار زن) از 56 كشور با یكدیگر به رقابت پرداختند. در جایزه بزرگ ما با 3 ورزشكار در دو وزن المپیكی شركت كردیم. آرمین هادی پور در وزن -58 كیلوگرم در دور دوم مقابل حریف روسی 13-9 نتیجه را واگذار كرد و از دور مسابقات خارج شد؛ در همین وزن محمد كاظمی بعد از پیروزی برابر حریفانی از كشورهای مولداوی، تایلند و استرالیا، برابر تكواندوكار پرآوازه كره جنوبی با نتیجه 25-4 مسابقه را واگذار كرد و ضمن كسب یك برنز توانست 4/14 امتیاز كسب این مدال را هم بدست بیاورد. در روز آخر مسابقات ابوالفضل یعقوبی در وزن -68 كیلوگرم در نخستین دیدار برابر حریف انگلستانی با شكست 16-11 از گردونه رقابتها كنار رفت.
محسن رشیدی نژاد، سرمربی جدید تیم های ملی كاتا، در ارتباط با برنامه هایی كه برای تیم های ملی در نظر گرفته است، گفت: كاراته ایران چه در رشته كاتا و چه كمیته پتانسیل بسیار زیادی دارد و فكر نمی كنم هیچ جای دنیا چنین جمعیتی در این رشته داشته باشند. هفته گذشته كه با فرجی، رئیس فدراسیون جلسه داشتیم، صحبت هایی برای بهبود وضع این رشته شد. فرجی دیدگاه های بسیار خوبی در زمینه كاتا داشت. بنده پس از دریافت حكم با تمام مربیان موفق كاتای كشور مكاتبه ای كردم تا انشالله بعد از جمع بندی نظرات 3،4 روز دیگر در ارومیه كه مسابقات جام وحدت و دوستی برگزار می شود، جلسه ای با فرجی و عاشوری داشته باشم و نظرات را در اختیارشان بگذارم و برنامه ریزی كنیم.
وی، خاطرنشان كرد: ما اواخر آبان ماه مسابقات جهانی رده های نوجوانان، جوانان و امید را داریم كه باید تمام فكرم را روی این قضیه متمركز كنم. برنامه های بلند مدت این است كه مربیان فنی و با تجربه جهان را دعوت كنیم و بتوانیم سطح علمی مربیان را با برترین های دنیا همسان سازی كنیم.
برنامه "مجله ورزشهای رزمی" كاری از گروه مسابقات ورزشی، با كارشناسی فرید خطیری و تهیه كنندگی حسین سلطانی، روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا 10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)